WGP grupa E: Włoszki z kompletem zwycięstw, ale straciły pierwszego seta

Dla podopiecznych Marco Mencarelliego turniej we Włoszech był bardzo udany, jako gospodynie wygrały trzykrotnie i straciły tylko jednego seta - przez własne błędy w niedzielnym meczu z Niemkami.

Olga Krzysztofik

W ostatnim pojedynku grupy E spotkały się reprezentacje Włoch i Niemiec, a Squadra Azzurra walczyła o zakończenie tej fazy zmagań z kompletem zwycięstw.

Od samego początku spotkania dominowały Niemki, które zdobywały punkty głównie dzięki prostym błędom rywalek. Ich prowadzenie wzrosło już do wyniku 13:6, gdy nagle nastąpiło załamanie ich gry, co skrzętnie wykorzystały Włoszki i zniwelowały straty do zaledwie jednego "oczka", a po asie Valentiny Diouf na tablicy widniał remis 15:15. Od tego momentu lepiej radziły sobie Włoszki, lecz wynik cały czas oscylował w okolicach remisu. Set zakończył się czytelnym rozegraniem Niemek i blokiem na Małgorzacie Kożuch.

Mimo porażki podopieczne Giovanniego Guidettiego rozpoczęły drugą odsłonę równie dobrze, jak poprzednią. Jednak tym razem ich rywalki szybciej złapały odpowiedni rytm - tuż po pierwszej przerwie technicznej. Niemki nie były tak skuteczne, jak ich rywalki i przegrywały już w meczu 0:2.

Siatkówka na SportoweFakty.pl - nasz nowy profil na Facebooku. Dla wszystkich fanów volleya i nie tylko! Kliknij i polub nas. Wolisz ćwierkać? Na Twitterze też jesteśmy!

W trzecim secie trwała zacięta i wyrównana walka, w której nie brakowało obron. W miarę upływu czasu stało się oczywistym, że zwycięzcę wyłoni końcówka. Włoszki miały dwie piłki meczowe, których nie wykorzystały, za to Niemki zakończyły partię już przy pierwszej okazji. Było to zasługą Heike Beier, która zaserwowała trzy asy z rzędu!

Zagrywka odegrała ważną rolę w pierwszej części czwartej odsłony, obie drużyny punktowały bowiem tym elementem. Gra, a co za tym idzie również wynik były wyrównane do momentu, gdy Włoszki wykorzystując czytelne rozegrania Denise Hanke zanotowały kilka bloków, jednocześnie wypracowując sobie przewagę (16:12). Dużo do gry Squadra Azzurra wniosły zmienniczki - Indre Sorokaite oraz Cristina Chirichella. Mimo że Włoszki wykorzystały dopiero piątą piłkę meczową, to spokojnie wygrały tę partię.

Włochy - Niemcy 3:1 (25:23, 25:20, 24:26, 25:20)

Włochy: Signorile (3), Diouf (15), Guiggi (8), Arrighetti (8), Bosetti (13), Costagrande (21), De Gennaro (libero) oraz Sorokaite (6), Chirichella (1).

Niemcy: Hanke (3), Kożuch (13), Brandt (3), Furst (14), Beier (16), Brinker (6), Durr (libero) oraz Geerties (6), Hippe (4), Ssuschke-Voigt (7), Weiss.

WGP grupa E: Kazaszki zaprzepaściły szansę na pierwsze zwycięstwo