Sparingowo przed ME: Polscy siatkarze ponownie przegrali z Serbią, 30 punktów Boćka!

Reprezentacja Polski siatkarzy w nieoficjalnym meczu towarzyskim przegrała w Belgradzie z Serbami. Obydwa zespoły przygotowują się do wrześniowych mistrzostw Europy.

Tomasz Rosiński
W porównaniu do piątkowego spotkania w pierwszym składzie Serbii pojawili się przyjmujący Nikola Kovacević oraz rozgrywający Vlado Petković. Natomiast u biało-czerwonych trener Andrea Anastasi dokonał korekt na pozycji rozgrywającego (Żygadło za Drzyzgę), atakującego (Bociek za Bartmana), przyjmującego (Kubiak za Winiarskiego) oraz środkowego (Wrona za Nowakowskiego). Sobotni pojedynek w Belgradzie z wysokiego "C" rozpoczęli Polacy, gdyż niemal cały pierwszy set przebiegał pod ich dyktando (19:25).

W drugiej odsłonie przebudzili się podopieczni Igora Kolakovicia i przed drugą przerwą techniczną wypracowali sobie czteropunktową przewagę (16:12). Jednak polski zespół walczył do końca, najpierw doganiając przeciwników (24:24), a w grze na przewagi zachował więcej zimnej krwi (28:30).

Serbowie podrażnieni porażką w II secie, od początku trzeciej części meczu wzięli się do pracy (9:7). Z każdą kolejną akcją mistrzowie Europy grali coraz lepiej (16:9) i byli już nie do zatrzymania do końca tej części meczu (25:18). Polacy w czwartej partii chcieli zmazać plamę po swoim słabszym występie w poprzednim secie i na drugiej przerwie technicznej prowadzili 16:12. Ta przewaga okazała się jednak niewystarczającą, gdyż serbscy siatkarze w końcówce doprowadzili do remisu (22:22), a ostatnie akcje padły ich łupem (25:23).

Tie-break okazał się przebiegać na początku po myśli polskich zawodników (3:7). Gospodarzom udało się wyrównać w drugiej części piątej odsłony (12:12). Od tego momentu na parkiecie dominowali podopieczni Kolakovicia (15:13) i to oni wygrali to starcie 3:2.

Z bardzo dobrej strony w tym meczu pokazał się Grzegorz Bociek, który skończył 50-procent swoich ataków (18/36) i zdobył łącznie 30 punktów (18-atak, 7-zagrywka, 5-blok).

Serbia - Polska 3:2 (19:25, 28:30, 25:18, 25:23, 15:13)

Serbia: Atanasijević (21), Nikić, Kovacević N. (16), Petković (1), Podrascanin (10), Lisinac (12), Rosić (libero) oraz Rasić, Petrić.

Polska: Żygadło (3), Bociek (30), Kurek (20), Kubiak (10), Wrona (13), Możdżonek (7), Wojtaszek (libero) oraz Włodarczyk, Jarosz, Nowakowski.

Siatkówka na SportoweFakty.pl - nasz nowy profil na Facebooku. Dla wszystkich fanów volleya i nie tylko! Kliknij i polub nas.