Liga Mistrzyń gr A: Pewna wygrana Omiczki Omsk

W drugim meczu grupy A rozgrywek Ligi Mistrzyń pewną wygraną zanotowały siatkarki Omiczki Omsk. Rosjanki tym samym awansowały na drugie miejsce w tabeli, wyprzedzając rywalki z Niemiec.

Jacek Pawłowski

Po przegranej 2:3 w pierwszej kolejce rozgrywek Ligi Mistrzyń z Rabitą Baku, podopieczne Zoran Terzicia udanie powetowały sobie straty pokonując Dresdner SC bez straty seta.

Zespół z Niemiec w czwartkowym starciu stanowił tło dla dobrze dysponowanych gospodyń. Siatkarki z Omska jedynie w pierwszej odsłonie miały drobne problemy z kontrolowaniem boiskowych wydarzeń. Od połowy seta to jednak "Kocice" bezsprzecznie dominowały na parkiecie. Podobny przebieg miały dwa kolejne sety. Niemki co prawda starały się przeciwstawiać swoim rywalkom, jednak czyniły to niezbyt skutecznie.

W ekipie miejscowych najskuteczniejsza siatkarką była Carillo De La Paz, która zapisała na swoim koncie 17 punktów. Wśród przyjezdnych, na wyróżnienie zasłużyła Stefanie Karg.

Omiczka Omsk - Dresdner Sportclub 3:0 (25:21, 25:16, 25:17)

Omiczka:  Juriewa, Carillo De La Paz, Kutiukowa, Szliachowaja, Babeszina, Mammadowa oraz Kuziakina (libero) oraz Kornienko

Dresdner:
Apitz, Karg, Pencova, Perry, Marcelle, Izquierdo, Schoot (libero) oraz Stock, Langgemach, Michailenko, Goos, Schwabe

W drugim meczu grupy A, Rabita Baku pokonała na wyjeździe Beziers VB 3:0.

Tabela grupy A:

Miejsce Drużyna Mecze Punkty Sety
1 Rabita Baku 2 5 6:2
2 Omiczka Omsk 2 4 5:3
3 Dresdner SC 2 3 3:4
4 Beziers VB 2 0 1:6

Liga Mistrzyń gr A: Zwycięstwo Rabity Baku. Słaby mecz Katarzyny Skowrońskiej-Dolaty