Liga Mistrzów gr. A: Copra Piacenza goni Tours VB

Podopieczni Luki Montiego nie mieli większych problemów z pokonaniem mistrzów Bułgarii. Drużyna prowadzona przez Najdena Najdenowa wciąż pozostaje bez punktu oraz wygranego seta.

Michał Biegun

Prawdziwą furorę we włoskiej drużynie robi francuski siatkarz Kevin Le Roux. Reprezentant trójkolorowych, którego kibice znają jako środkowego, w zespole Piacenzy występuje na pozycji atakującego. Le Roux w pierwszym secie zmienił słabo spisującego się Lukę Vettoriego i wyraźnie pomógł drużynie w wygranej. Kolejna partia była już popisem siatkarzy z Italii. Gospodarze nie radzili sobie ze szczelnym blokiem oraz mocnym serwisem gości. Najden Najdenow tylko bezradnie rozkładał ręce, widząc niemoc swoich podopiecznych. W trzecim secie obraz gry nie zmienił się i trzy punkty mogą sobie zapisać na swoim koncie wicemistrzowie Włoch.

Marek Union-Ivkoni Dupnitsa - Copra Elior Piacenza  0:3 (24:26, 19:25, 14:25)

Marek Union-Ivkoni Dupnitsa: Elczinow, Gjorgijew, Kadankow, Trifonow, Apostołow, Jordanow, Bożiłow (libero) oraz Welczikow, Mandżukow

Copra Elior Piacenza: De Cecco, Vettori, Fei, Simon, Kaliberda Zlatanow, Marra (libero) oraz Papi, Le Roux

W pierwszym meczu grupy A Tours VB pokonało przed własną publicznością ACH Volley Lublana (3:2).