Liga Mistrzów gr. A: Francuskie męki

Mistrzowie Francji z Tours po pewnym zwycięstwie w pierwszym meczu, w kolejnym dopiero po tie-breaku okazali się lepsi od Słoweńców. Ponad dwie godziny i czternaście minut trwał mecz Tours z Lublaną.

W tym artykule dowiesz się o:

W pierwszym meczu obydwu drużyn lepsi byli siatkarze znad Loary (3:1). W drugim starciu gracze trenera Luki Slabe postawili gospodarzom bardzo twarde warunki gry. Po pierwszym secie, który mistrzowie Francji wygrali na przewagi, goście nie załamali się. Słoweńcy wzięli się do pracy i triumfowali w drugiej partii środowego spotkania. Trener miejscowych Mauricio Motta Paes pozostał nieugięty i desygnował do gry tę samą szóstkę. Prym w drużynie z Tours wiedli nasi południowi sąsiedzi z Czech: David Konecny (22 pkt.) oraz Kamil Baranek (17 pkt.). Trzeci set padł łupem Francuzów jednak przyjezdni nie poddali się i zwyciężyli w czwartej części meczu, czym doprowadzili do tie-breaka. Skuteczna gra Andelko Cuka (24 pkt.) dawała gościom nadzieję na zwycięstwo w meczu. W rozstrzygającym secie zespół Tours nie dał szans rywalom i zgarnął 2 punkty.

Tours VB - ACH Volley Lublana 3:2 (26:24, 22:25, 25:21, 21:25, 15:7)

Tours VB: Smith, Araujo Pinheiro, Baranek, [color=#333333]Hardy-Dessources, Konecny, Klinkenberg, Exiga (libero) oraz Falafala, Hoag, Collin, Dillies

ACH Volley Lublana: Flajs, Vidić, Cuk, Pokersnik, Rasić, Ropret, Fabjan (libero) oraz Klobucar, Plesko, Bregant, Brulec, Koncilja