Serie A: Wicemistrz Italii za silny dla drużyny Joanny Wołosz

W starciu Panter z Motylami górą Pantery. Wicemistrzynie Włoch we własnej hali pokonały Yamamay Busto Arsizio z Joanną Wołosz w składzie.

Anna Jawor
Anna Jawor

Serie A
Imoco Conegliano było faworytem niedzielnego starcia i z tej roli w pełni się wywiązało. Drużna, której grą kieruje jedna z najzdolniejszych rozgrywających młodego pokolenia - Carli Lloyd, zwyciężyła w trzech setach. Największy wkład punktowy w tę wygraną miała Emilija Nikołowa. Bułgarska atakująca zdobyła 17 oczek dla swojej ekipy.

Yamamay starało się walczyć z wicemistrzem kraju. W pierwszej i trzeciej partii Motyle rywalizowały z podopiecznymi Marco Gaspariego jak równy z równym, ale w końcówce minimalnie lepsze okazywały się gospodynie. Natomiast o drugim secie zawodniczki Carlo Parisiego będą chciały szybko zapomnieć, gdyż zostały w nim rozgromione do 11.

Joanna Wołosz rozegrała cały mecz w barwach klubu z Busto Arsizio. Polska rozgrywająca zapisał na swoim koncie 4 punkty (2-atakiem, 1-zagrywką, 1-blokiem). Od włoskich statystyków otrzymała dobrą notę - 6,3.

W innych niedzielnych meczach zwycięstwa za trzy punkty odniosły zespoły z Bergamo, Urbino i Modeny. Liu Jo Modena w hicie kolejki pokonał Rebecchi Piacenzę 3:1. Jest to już trzecia porażka z rzędu mistrzyń Włoch (dwie w Serie A, jedna w Lidze Mistrzyń) i powoli zaczyna się mówić o małym kryzysie drużyny Giovanniego Caprary.

Puchar Włoch A2
Na zapleczy ekstraklasy rozgrywano mecze Pucharu Włoch A2. W pierwszym spotkaniu ćwierćfinałowym bolesnej porażki doznał Riso Scotti Pavia Joanny Frąckowiak, który przegrał 0:3, w setach do 15, 9 i 21. Polka na parkiecie pojawiła się tylko w pierwszej partii i zdobyła 2 punkty atakiem (skuteczność 33 procent).

Wyrównany bój za to stoczyła ekipa Igi Chojnackiej - Savino Del Bene Scandicci. Klub polskiej przyjmującej przegrał 2:3 z Metalleghe Sanitars Montichiari. Chojnacka wyszła w podstawowym składzie i rozegrała cały pojedynek. Polka obok Sereny Monety była najlepiej punktująca zawodniczką Savino Del Bene Scandicci. Zapisała na swoim koncie 16 oczek (14-atakiem, skuteczność 33 procent, 2-blokiem). Byłareprezentantka Polski juniorek przyjęła też 9 zagrywek (67 procent przyjęcia pozytywnego, 22 procent przyjęcia perfekcyjnego).

Savino Del Bene Scandicci - Metalleghe Sanitars Montichiari 2:3 (21:25, 25:21, 25:20, 18:25, 10:15);
Riso Scotti Pavia - Volley Soverato 0:3 (15:25, 9:25, 21:25).

Liga chińska: Trzecia z rzędu porażka zespołu Kingi Kasprzak