Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Plaga kontuzji w Beef Master Budowlanych Łódź

Siatkarki Beef Master Budowlanych Łódź przegrały w poniedziałek z Tauronem Banimex MKS Dąbrowa Górnicza, a duży udział w porażce miały kontuzję zawodniczek.
Dominika Pawlik
Dominika Pawlik

Pech w końcówce fazy zasadniczej prześladuje drużynę Beef Master Budowlani Łódź. Podczas meczu Pucharu Polski w Pile kontuzji doznała Olga Tracz, a w niedzielę na treningu urazu nabawiła się Tabi Love. W trakcie spotkania z Tauronem Banimex MKS Dąbrowa Górnicza w zderzeniu z Sassą ucierpiała Ewa Cabajewska, w trzeciej partii z pomocy lekarzy korzystała również Natalia Nuszel

Łodzianki po wyrównanej pierwszej odsłonie meczu z dąbrowiankami, w kolejnych setach wydawały się zupełnie zdezorientowane. - Myślę, że już te wcześniejsze kontuzje na to wpłynęły. Jesteśmy w bardzo okrojonym składzie, ciężko nam się gra. Zawodniczki nie czują się najlepiej, brakuje nam całej dwunastki. To jest duży minus - wyjaśniła Martyna Grajber, najmłodsza siatkarka w ekipie z Łodzi.

Dla Budowlanych poniedziałkowy mecz był bardzo ważny. Zespół zajmuje 7. miejsce w tabeli ze stratą dwóch oczek do Polski Cukier Muszynianka Fakro Bank BPS. - Same wiedziałyśmy jaka jest stawka tego meczu i chciałyśmy go wygrać. Może trochę się spaliłyśmy. Został nam jeden mecz z Muszyną, w którym trzeba będzie bardzo mocno powalczyć, a przynajmniej urwać punkt. Później jest dłuższa przerwa, mamy nadzieję wrócić do naszej dobrej dyspozycji - zapewniła Grajber. - Podświadomie się czuje brak jedenastej czy dwunastej dziewczyny obok. To jest gra zespołowa, a jednak te kontuzje, które nam się ostatnio przydarzyły, okroiły naszą drużynę - dodała.

W najtrudniejszej sytuacji jest Tabi Love, która doznała urazu kostki, ma naderwane więzadła. Przerwa w grze może potrwać od 4 do 6 tygodni. Cabajewska wykręciła kostkę po zderzeniu z Sassą, na razie nie wiadomo jak długo pauzować będzie rozgrywająca. Nuszel będzie już gotowa do gry w kolejnym meczu, natomiast wciąż poza składem jest Aleksandra Sikorska i data jej powrotu na boisko nie jest znana.

Jesteśmy na Facebooku. Dołącz do nas! Na Twitterze też nas znajdziesz!

Polub Siatkówkę na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna
Komentarze (0)
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×
  Sport na ×