Naj... 13. kolejki PlusLigi

Portal SportoweFakty.pl wybrał zasługujące na uwagę sytuacje z 13. kolejki rozgrywek PlusLigi. Co ciekawego wydarzyło się w tej rundzie spotkań?

Największa sensacja i najcenniejsza wygrana: zwycięstwo Effectora Kielce z PGE Skrą Bełchatów 3:2

Effector Kielce sprawił ogromną niespodziankę pokonując na wyjeździe Skrę Bełchatów, dzięki czemu zagra w ćwierćfinałach mistrzostw Polski.

Najbardziej rozbici: porażka Cerrad Czarnych Radom z Asseco Resovią Rzeszów

Czy radomianie w ogóle wyszli na boisko? - takie pytanie zadawali sobie wszyscy kibice siatkówki w Polsce po meczu Asseco Resovia - Czarni. Radomski zespół zdobył w starciu z rzeszowianami łącznie tylko 38 punktów (12, 13, 13) w trzech setach, totalnie się kompromitując.

Najbardziej wyczekiwany powrót do składu: Maciej Muzaj (PGE Skra Bełchatów)

Maciej Muzaj przed meczem z Effectorem (nr 9)

PGE Skra Bełchatów w końcu dysponuje zmiennikiem dla Mariusza Wlazłego, gdyż do meczowej dwunastki wrócił Maciej Muzaj.

Najmniej zmian: w PGE Skrze Bełchatów w starciu z Effectorem Kielce

Rzadko się zdarza, żeby trener w trakcie pięciosetowego pojedynku nie dokonał jakiejkowiek zmiany w swoim zespole. Jednak postąpił tak Miguel Falasca, który w starciu z Effectorem nie zrobił żadnych korekt w składzie PGE Skry.

Najmniejsza radość po zwycięstwie: Transfer Bydgoszcz po wygranej 3:2 z Lotosem Treflem Gdańsk

Transfer Bydgoszcz wprawdzie pokonał po tie-breaku Lotos Trefl Gdańsk, lecz to zwycięstwo okazało się bez większego znaczenia, gdyż nie dało awansu do fazy play-off.

Najpewniejsze wygrane: ZAKSY Kędzierzyn-Koźle z Indykpolem AZS-em Olsztyn oraz Asseco Resovii Rzeszów z Cerrad Czarnymi Radom - 3:0

Mistrzowie i wicemistrzowie Polski w 13. kolejce odbyli "spacer", pokonując w trzech setach Cerrad Czarnych Radom oraz Indykpol AZS Olsztyn.

Najbardziej zacięte rywalizacje: PGE Skra Bełchatów - Effector Kielce (2:3) oraz Transfer Bydgoszcz - Lotos Trefl Gdańsk (3:2)

Środowe pojedynki o ósme miejsce w PlusLidze okazały się najbardziej zaciętymi i zakończyły się dopiero po tie-breakach.

Najbardziej zaskakująca akcja: rozegranie przyjmującego Wojciecha Włodarczyka do rozgrywającego Aleksy Brdjovicia

Aleksa Brdjović

W IV secie meczu PGE Skra - Effector Wojciech Włodarczyk rozegrał tak, że punkt atakiem zdobył Serb Aleksa Brdjović.

Najlepsze wejście z ławki rezerwowych: Bruno Romanutti (Effector Kielce)

Bruno Romanutti w spotkaniu przeciwko Skrze Bełchatów zaliczył "wejście smoka", zdobywając 24 punkty przy 68-procentowej skuteczności w ataku.

Najciekawsze zdjęcie: siatkarze AZS Politechniki Warszawskiej

fot: instagram.com

W środę po treningu siatkarze AZS Politechniki Warszawskiej śledzili rywalizację o ósme miejsce w PlusLidze.

Najbardziej trafna wypowiedź: trener Vital Heynen

- Jestem zaskoczony tym, że taka liga jak PlusLiga nie gra ostatnich dwóch kolejek w tym samym dniu. Takie kraje jak Belgia, Holandia czy każdy inny kraj by tak zrobił. Mogę mieć tylko nadzieję, że Skra zagrała najlepszą szóstkę i robiła wszystko, by wygrać. Nie mam na to wpływu, mogę mieć wpływ tylko na to, co my robimy. Znajdźcie jedną ligę w poważnym sporcie, gdzie tak się nie gra. Wiadomo, że każdy szuka praw telewizyjnych, ale wszyscy tak robią, że ostatnia kolejka jest grana w tym samym czasie. Muszę powiedzieć to Niemcom, bo oni w to nie uwierzą. To jest niemożliwe, żeby ostatnią kolejkę rozgrywać w różne dni. Jak mam potem powiedzieć: chodźcie chłopaki do Polski, to jest dobrze zorganizowana liga? - powiedział Vital Heynen.

Najdłuższy set (punktowo): PGE Skra Bełchatów - Effector Kielce III set (32:30)    Najkrótszy set (punktowo):

Asseco Resovia Rzeszów - Cerrad Czarni Radom I set (25:12)

Najskuteczniejszy w ataku (minimum 6 ataków): Jakub Vesely z AZS-u Częstochowa (90-procentowa skuteczność; 9/10)

Najmniej skuteczny w ataku (minimum 6 ataków): Cristian Poglajen z Effectora Kielce (16-procentowa skuteczność; 3/19)

Jesteśmy na Facebooku. Dołącz do nas! Na Twitterze też nas znajdziesz!