Kokpit Kibice

Asseco Resovia Rzeszów - PGE Skra Bełchatów (mecz nr 1) - oceny SportoweFakty.pl

Pierwszy mecz finałowy był bardzo zacięty. Ostatecznie zwyciężyła PGE Skra Bełchatów. SportoweFakty.pl oceniły grę poszczególnych zawodników.
Tomasz Stawarski
Tomasz Stawarski

Oceny zawodników Asseco Resovii Rzeszów (skala 1-6):

Rozgrywający:

Lukas Tichacek - 4

Czech rozegrał dobry mecz. Trzeba przyznać, że przyjmujący nie rozpieszczali go dokładnymi dograniami, a mimo wszystko potrafił poprowadzić zespół do tie-breaka.

Fabian Drzyzga  - 2

Polski rozgrywający był we wtorek tylko zmiennikiem Tichacka, jednak jego gra nie wniosła nic nowego. Wyraźnie nie mógł poradzić sobie z dokładnymi dograniami.

Środkowi:

Piotr Nowakowski - 4

10 zdobytych punktów atakiem (77% skuteczności), niezły blok i tradycyjnie nieosiągalne dla rywali ataki. Piotrek był we wtorek najmocniejszym punktem swojego zespołu. Rozgrywający nie pozwalał mu jednak na wiele, prowadząc grę główne skrzydłami.

Łukasz Perłowski - 2,5

Szybko zmieniony przez Kosoka. Nie uniósł chyba presji spotkania przez co na boisku sprawiał wrażenie kompletnie zagubionego.

Grzegorz Kosok - 3

Pięć punktów, które zdobył Grzegorz Kosok nie pozwalają nam uznać, iż był to dobry mecz polskiego środkowego. Co prawda nie dostawał wielu piłek, ale blok też nie wyglądał u niego we wtorek dobrze.

Atakujący:

Jochen Schoeps - 4

W podwójnych zmianach wchodził za Konarskiego i trzeba przyznać, imponował skutecznością. Zdobył 16 punktów, a wiele z nich było kluczowymi piłkami dla losów poszczególnych partii.

Dawid Konarski - 3

Tylko 11 punktów przy 33% skuteczności. Konarski po udanym meczu z ZAKSĄ, we wtorek przeciwko Skrze nie mógł się odnaleźć. Często był podbijany przez broniących z Bełchatowa.

Przyjmujący:

Paul Lotman - 4

Wyszedł w podstawowym składzie i grał bardzo dobrze. W całym spotkaniu zdobył 12 punktów. Jednak nie ataki, a jego obrona zasługuje na wielkie brawa. W czwartej partii to głównie dzięki jego popisowym paradom Resovia uciekła Skrze i doprowadziła do tie-breaka. Przyjmował z 50% skutecznością.

Nikołaj Penczew - 3

Bardzo ostrzeliwany zagrywką, przez co nie do końca radził sobie na skrzydłach z atakiem. W pierwszym secie było to szczególnie widoczne, gdyż serwujący posyłali do niego 90% zagrywek. Trzeba jednak przyznać, iż wygrana na przewagi pierwsza partia była jego zasługą. W końcówce popisał się dwoma asami. W całym meczu zdobył 9 punktów.

Peter Veres - grał zbyt krótko żeby ocenić.

Libero:

Krzysztof Ignaczak - 4

"Igła" przyzwyczaił nas już do wysokiego poziomu gry. We wtorek przyjmował z 60% skutecznością oraz popisał się kilkoma obronami, które pozwoliły wyprowadzić jego kolegom skuteczne kontry.

Skala ocen: 1 - bardzo słabo, 2 - słabo, 3 - przeciętnie, 4 - dobrze, 5 - bardzo dobrze, 6 - rewelacyjnie.

Jesteśmy na Facebooku. Dołącz do nas! Na Twitterze też nas znajdziesz!

Polub Siatkówkę na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna

Komentarze (4):

 • Aleksandra Gensler Zgłoś komentarz
  Mecze bez gry Antigi nie będą już takie...
  • SzadolCapone Zgłoś komentarz
   Uriarte najlepszy rozgrywajacy plus ligi
   • Ewa Kowalska Zgłoś komentarz
    moim zdaniem Konarski, Lotman i Penczew zasługują na wyższa ocenę ! Penczew rozegrał świetny mecz
    • stary kibic Zgłoś komentarz
     Po pierwsze - Igła udowadnia wszystkim sceptykom, że potrafi utrzymać wysoką dyspozycję i gra nie tylko w obronie, ale na przyjęciu i w rozgrywaniu dolnym oburącz - w tym jest mistrzem.
     Czytaj całość
     Po drugie - środkowych Resovii, mimo niezłego przyjęcia, sypacze wykorzytali może w 50%, w przeciwieństwie do Uriarte. Dla mnie to wyraźne braki treningowe. Po trzecie - pozostało Resovii jeszcze 2 życia, a Skrze 3 życia - wszystko jest możliwe. Po czwarte - bardzo dobrze zagrali Wlazły, Conte i Uriarte - i mam nadzieję, że tak nie będzie zawsze :), a Drzyzga, Schoeps, Konarski czy Penczew zagrają tak, jak ich stać na to. Jeżeli chodzi o bloki, to statystyki wskazują środkowych Skry, ale mogą podziękować nieporozumieniom i nieudolności rzeszowskich sypaczy, którzy zagrali fatalne spotkanie, wystawiając piłkę pod blok, a nie do ataku.
     Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
     ×
     Sport na ×