Relacje na żywo
 • wszystkie
 • MŚ 2022
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

AZS Politechnika Warszawska - Indykpol AZS Olsztyn (3. mecz): oceny SportoweFakty.pl

Rywalizacja o piąte miejsce przeniosła się na stołeczny parkiet. Po kolejnym pięciosetowym meczu zwyciężyli gospodarze, a najlepiej ocenionym zawodnikiem został środkowy.

Ola Piskorska
Ola Piskorska

AZS Politechnika Warszawska (skala 1-6)

Rozgrywający:

Juraj Zatko - 4.5

Kolejny bardzo udany mecz słowackiego zawodnika. Rozgrywał spokojnie i rozsądnie, zdecydowanie pomagał swoim kolegom w tym spotkaniu. Wykorzystywał wszystkich swoich graczy, zwłaszcza udanie współpracował ze środkowymi. O jego dobrej dyspozycji tego dnia świadczy także wysoka skuteczność w ataku całego zespołu (52%) oraz zaledwie pięć udanych bloków przeciwnika.

Atakujący:

Paweł Adamajtis - 3

Rozpoczął mecz w szóstce i radził sobie przyzwoicie, choć brakowało jego zagrywki. Z czasem jednak tracił na skuteczności i popełniał błędy własne, w trzecim secie został zmieniony przez Gontariu.

Adrian Gontariu - 4.5

Dobre wejście z kwadratu, pomógł swojemu zespołowi w każdym elemencie. Atakował ze skutecznością 59 procent, dołożył dwa asy serwisowe i blok. Zarówno on, jak i Kaczorowski, wnieśli więcej życia i werwy do gry swojego zespołu.

Środkowi:

Marcin Nowak - 5.5

Fantastyczny mecz doświadczonego zawodnika, który był opoką zespołu nie tylko mentalnie, jak zawsze, ale też w wymiarze czysto sportowym. Zdobył 21 punktów, w tym 8 blokiem, był najskuteczniejszym graczem swojego zespołu w kontrach. Przeciwnik nie był w stanie znaleźć żadnej recepty na doskonale tego dnia współpracujący duet Zatko - Nowak.

Dawid Gunia - 3.5

Nie zablokował ani razu, co na pewno jest minusem dla środkowego. W ataku dostał 10 piłek, z czego dwa razy popełnił błąd, sześć skończył. Dobra dyspozycja w polu zagrywki, którą sprawiał duże problemy przeciwnikowi i ani razu nie zepsuł.

Przyjmujący:

Maciej Pawliński - 4

Przyjmował najlepiej z całego zespołu, bardzo dobrze zagrywał, raz zablokował. W ataku radził sobie przyzwoicie, jak zawsze z rozegranych, szybkich piłek bardzo skuteczny.

Iwan Kolew - 2

Zaczął mecz w szóstce, ale nie był to jego dobry dzień, zwłaszcza w przyjęciu i serwisie. W drugim secie zmieniony przez Kaczorowskiego.

Paweł Kaczorowski - 4.5

Wszedł na boisko w drugim secie i dał bardzo dobrą zmianę. Dobrze przyjmował i atakował, zwłaszcza z kontry. Dołożył też asa i dwa bloki punktowe. Warto docenić odwagę w ataku z piłek sytuacyjnych.

Maciej Olenderek - brak oceny

Nominalny libero w roli przyjmującego wchodził na boisko w każdym secie do drugiej linii w celu poprawienia przyjęcia i obrony.

Libero:

Michał Potera - 4

Z przyjęciem bywało różnie tego dnia, ale miał dużo bardzo dobrych obron i asekuracji.

Jesteśmy na Facebooku. Dołącz do nas! Na Twitterze też nas znajdziesz!

Polub Siatkówkę na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna
Komentarze (0)
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×