Nowa siatkarka w Developresie Rzeszów

Zdjęcie okładkowe artykułu:
zdjęcie autora artykułu

Podkarpacki beniaminek Orlen Ligi może pochwalić się sprowadzeniem kolejnej zdolnej zawodniczki młodego pokolenia. Poza tym rzeszowski klub chce godnie przywitać się z ekstraklasą... turniejem.

Nową zawodniczką ekipy Marcina Wojtowicza została absolwentka sosnowieckiego SMS-u Kinga Stronias. Młodzieżowa reprezentantka Polski będzie występowała przede wszystkim w drużynie Młodej Ligi, jaką Developres Rzeszów zgłosi do przyszłorocznych rozgrywek, ale została również zgłoszona do szerokiego składu pierwszego zespołu beniaminka Orlen Ligi. W podkarpackiej drużynie będzie występować także koleżanka Stronias z kadry juniorek, Aleksandra Kazała.

[ad=rectangle] Klub z Rzeszowa zamierza rozpocząć pierwszy w swojej historii sezon w najwyższej klasie rozgrywkowej mocnym akcentem. Na oficjalnej stronie klubu pojawił się komunikat o zorganizowaniu przez Developres towarzyskiego turnieju (19-21 września, dwa tygodnie przed startem ligi), w którym udział wezmą Orlen Ligowi konkurencji rzeszowianek. Będą to ekipy Polskiego Cukru Muszynianki Fakro Bank BPS, BKS Aluprofu Bielsko-Biała, Beef Mastera Budowlanych Łódź, Siódemki SK bank Legionovia oraz AZS WSBiP KSZO Ostrowiec Św.. Turniej rozegrany zostanie w hali Podpromie. Znamy także szczegóły przygotowań debiutantek do przyszłego sezonu, Rozpoczną się one 28 lipca, a już 1 sierpnia siatkarki Developresu wyjadą na obóz, który potrwa do 10 sierpnia. Pierwsze sparingi zaplanowano na początek września; rzeszowski zespół zagra m.in. Zarzeczem Odincowo. W planach klubu jest również turniej w Trzciance planowany na 13-14 września.

Jesteśmy na Facebooku. Dołącz do nas! Na Twitterze też nas znajdziesz!

Źródło artykułu: