LŚ gr. D: Spacer Niemców w Japonii

Niemcy pojechali do Japonii bez swoich najlepszych zawodników, ale i tak odnieśli w sobotę bardzo pewne, trzysetowe zwycięstwo.

Agnieszka Kaszuba
Japończycy walczą o to, by zmagania grupy D zakończyć z choć jednym zwycięstwem. Niemcy, nawet w rezerwowym składzie, nie zamierzają im jednak na to pozwolić, choć sami szans na awans do dalszej fazy rozgrywek również już nie mają.
Pierwszy set sobotniego pojedynku był popisem niemieckiego bloku. Gospodarze nie mogli się przez niego przebić i przegrali bardzo wysoko, 16:25. W drugiej partii błędy Europejczyków dały miejscowym nadzieję na korzystniejszy rezultat, ale nie trwała ona długo. Już po pierwszej przerwie technicznej podopieczni Vitala Heynena wrócili do swojej dobrej gry i także w tej partii dosłownie roznieśli swoich rywali. Emocji kibice doczekali się dopiero w trzeciej odsłonie. Ta od samego początku była bardzo wyrównana, a Japończycy prowadzili nawet 21:20. Nie wystarczyło to jednak, by zagrozić naszym zachodnim sąsiadom. Po długiej walce na przewagi zakończyli oni pojedynek i zgarnęli komplet punktów. Wynik 3:16 w blokach wyjaśnia, dlaczego Azjaci w kolejnym meczu zostali z niczym. Najlepszym zawodnikiem na parkiecie był Marvin Prolingheuer, zdobywca 15 punktów. - W trzecim secie zabrakło nam koncentracji, mieliśmy trochę kłopotów z przyjęciem i popełniliśmy kilka zbyt gorączkowych decyzji, ale mimo wszystko możemy być z tego spotkania zadowoleni - skomentował kapitan Niemców, Dirk Westphal.

Japonia - Niemcy 0:3 (16:25, 17:25, 27:29)

Japonia: Shimizu, Koshikawa, Eto, Shiraiwa, Fukatsu, Dekita, Nagano (libero) oraz Takahashi, Chijiki, Fushimi.

Niemcy: Kuhner, Westphal, Broshog, Prolingheuer, Andrei, Hohne, Tille (libero) oraz Schott, Collin, Strohbach, Zachrich.

Jesteśmy na Facebooku. Dołącz do nas! Na Twitterze też nas znajdziesz!