Superliga: Mecze bez niespodzianek. Zacięta walka w Moskwie

W drugiej kolejce Superligi, tylko kibice zgromadzeni w stolicy Rosji mieli szansę na zobaczenie prawdziwego widowiska. W pozostałych meczach obyło się bez fajerwerków.

Dorota Mleczak

Liderem tabeli jest drużyna prowadzona przez Andrieja Woronkowa. Lokomotiw Nowosybirsk bez większych problemów pokonał Gubernię Niżny Nowogród. Zespół Płamena Konstantinowa tylko w drugim secie postraszył przeciwnika, wygrywając tę partię na przewagi. W kolejnych setach zdecydowanie lepiej zaprezentowali się gospodarze spotkania, głównie za sprawą dobrej formy przyjmujących Lukáša Diviša oraz Oreola Camejo. Słabszy mecz zaliczył atakujący Guberni Nikołaj Pawłow, który skończył zaledwie dziesięć z trzydziestu ataków.

Podrażnieni ostatnią porażką w Superpucharze siatkarze Zenitu Kazań, odnieśli pierwsze zwycięstwo w lidze. Wygrywając 3:1 z byłym klubem trenera PGE Skry Bełchatów - Uralem Ufa. Liderem w kazańskiej drużynie był atakujący Maksim Michajłow, który zainkasował 22 punkty. Najbardziej emocjonujący mecz kibice mogli oglądać w Moskwie, gdzie wicemistrz Rosji Biełogorie Biełgorod zmierzył się z miejscowym Dynamem. Wydawało się, że podopieczni Giennadija Szypulina mają wszystko pod kontrolą, bowiem prowadzili 2:0 w całym spotkaniu, jednak kapitalna gra Pawła Krugłowa pozwoliła na wygranie trzeciej i czwartej partii. W tie-breaku lepsi okazali się przyjezdni. Najlepszym graczem drużynie z Biełgorodu był Dmitrij Muserski, dla swojego zespołu zdobył 20 punktów. W piątym secie na boisku pojawił się powracający po kontuzji Iwan Zajcew, dla którego mecz z Biełgorodem był debiutem w barwach Dynama Moskwa.

Wyniki II kolejki rosyjskiej Superligi
Neftjanik Orenburg - Fakieł Nowy Urengoj 1:3 (21:25; 24:26; 25:23; 16:25)
Prikamie Perm - Gazprom-Jugra Surgut 3:2 (25:20; 25:16; 26:28; 20:25; 16:14)
Kuzbass Kemerowo - VC Grozny 3:0 (25:17; 25:19; 25:21)
Lokomotiw Nowosybirsk - Gubernija Niżny Nowogród 3:1 (25:20; 25:27; 25:20; 25:16)
Ural Ufa - Zenit Kazań 1:3 (14:25; 20:25; 25:21; 23:25)
Dynamo Moskwa - Biełogorie Biełgorod 2:3 (19:25; 22:25; 25:20; 25:17; 12:15)
Dynamo Krasnodar - Jugra Samotłor Niżniewartowsk 3:0 (26:24; 25:15; 29:27)