Superliga: Muserski na 100 procent! Leon godnie zastąpił Andersona

W szóstej kolejce Superligi siatkarze Dynama Krasnodar po tie-breaku pokonali Ural Ufę. Lokomotiw Nowosybirsk bez większych problemów wygrał z Neftjanikiem Orenburg.

Mecz Zenitu Kazań z VC Grozny miał być kolejnym zwykłym i jednostronnym pojedynkiem. Tak było, jednak większość kibiców i dziennikarzy skupiona była na informacji o zawieszeniu kariery przez Matthew Andersona, który wyznał, że cierpi na depresję. Władimir Alekno był zmuszony, aby w wyjściowym składzie na boisku pojawił się Wilfredo Leon. Kubański przyjmujący mimo tego, że ostatnio wchodził tylko na krótkie zmiany, to zagrał bardzo dobre spotkanie. Dla swojej drużyny zdobył najwięcej - 19 punktów z czego pięć zagrywką. Udany debiut zaliczył reprezentant Bułgarii Teodor Salparow, który na pozycji libero zastąpił Władisława Babiczewa. Od początku pierwszego seta kazański zespół kontrolował przebieg spotkania, a gospodarze w żadnej z partii nie stworzyli najmniejszego zagrożenia zespołowi przyjezdnych.

[ad=rectangle] Podobna sytuacja miała miejsce w Nowym Urengoju, gdzie miejscowa drużyna podejmowała wicemistrzów Rosji. Po raz kolejny najlepszym graczem był Dmitrij Muserski, który w ataku osiągnął 100 procent skuteczności. Podopiecznym Jurija Panczenki gra wyraźnie się nie kleiła, na domiar złego słabo spisał się Jegor Kljuka, który w ostatnich spotkaniach był liderem swojej drużyny. W drugim secie mimo bezpiecznej przewagi 23:18, zespół prowadzony przez Giennadija Szypulina pozwolił przeciwnikowi na odrobienie strat. W zaciętej końcówce wszelkie wątpliwości rozwiał Siergiej Tietiuchin, który asem serwisowym zakończył tę partię. W trzeciej odsłonie ekipa z Nowego Urengoju nie potrafiła wymazać z pamięci tego, co wydarzyło się w poprzednim secie. Zdobywcy Superpucharu Rosji wykorzystali ten moment i rozpoczęli od wysokiego prowadzenia 6:0. Do końca meczu były klub Michała Winiarskiego nie był w stanie przeciwstawić się świetnie grającym siatkarzom z Biełgorodu.

Wyniki VI kolejki rosyjskiej Superligi Kuzbass Kemerowo - Dynamo Moskwa 1:3 (25:23, 20:25, 21:25, 17:25) Lokomotiw Nowosybirsk - Neftjanik Orenburg 3:0 (25:13, 25:12, 25:19) Fakieł Nowy Urengoj - Biełogorie Biełgorod 0:3 (19:25, 26:28, 14:25) VC Grozny - Zenit Kazań 0:3 (17:25, 17:25, 15:25) Jugra Samotłor Niżniewartowsk - Prikamie Perm 0:3 (21:25, 23:25, 22:25) Gubernija Niżny Nowogród - Gazprom-Jugra Surgut 3:0 (25:23, 26:24, 25:18) Dynamo Krasnodar - Ural Ufa 3:2 (25:23, 25:27, 25:16, 21:25, 15:13)