Serie A2: Przerwa nie pomogła Bolonii

Zespół Marcela Gromadowskiego podejmował w niedzielę na własnym boisku lidera włoskiej Serie A2, zespół Fiorese Spa Bassano. Ekipa Polaka, która doskonale rozpoczęła tegoroczne rozgrywki tym razem zagrała słabo i nie wygrała nawet seta. Marcel Gromadowski swojego występu w tym meczu nie musi się jednak wstydzić.

Kinga Bernacka

Wayel Bolonia w ubiegły weekend pauzował jednak kilkudniowa przerwa nie pomogła ekipie Polaka wrócić do dobrej dyspozycji, którą prezentowała na początku sezonu. W niedzielnym spotkaniu goście dominowali w każdym z setów, a całe spotkanie wygrali 3:0 (25:21, 25:18, 25:18).

Marcel Gromadowski rozegrał niezłe spotkanie - zdobył w niedzielę 15 punktów (skuteczność w ataku 50 proc.) i był najlepiej punktującym zawodnikiem meczu, ale to nie pomogło odnieść jego drużynie zwycięstwa.

Dla Bolonii była to trzecia porażka z rzędu, która spowodowała, że zespół Polaka spadł na piąte miejsce w tabeli Serie A2 i do lidera, którym jest właśnie ekipa Fiorese Spa Bassano traci już 5 punktów.

Za tydzień Wayel Bolonia zmierzy się z Codyeco S. Croce.