WP SportoweFakty.wp.pl – wiadomości sportowe, relacje live, wyniki meczów

Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Skoki narciarskie
 • Tenis

Bez recepty na mistrza - relacja z meczu PGE Skra Bełchatów - Transfer Bydgoszcz

PGE Skra Bełchatów po trzysetowej batalii uporała się z Transferem Bydgoszcz i zainkasowała kolejne punkty do ligowej tabeli.
Dominika Pawlik
Dominika Pawlik

Kibice wypełnili Halę Energia niemal do ostatniego miejsca, w pierwszej konfrontacji pomiędzy Transferem Bydgoszcz a PGE Skrą Bełchatów lepsi byli mistrzowie Polski, ale podopieczni Vitala Heynena zagrali bardzo dobre spotkanie. Fani siatkówki szykowali się więc na mecz pełen emocji.


Początek spotkania z pewnością nie zawiódł, obie ekipy wymieniały ciosy między sobą, poszukując odpowiedniego rytmu. Walka toczyła się jednak punkt za punkt i żadna z drużyn nie była w stanie odskoczyć rywalowi. Dopiero po bardzo mocnym ataku Srecko Lisinac, który trafił Dawida Murka, gospodarze wrzucili wyższy bieg, ale wciąż nie mogli znaleźć recepty na świetnie spisującego się na lewym skrzydle Jakuba Jarosza. Pojawienie się w polu zagrywki Nicolas Marechal ustawiło wynik seta (20:14). Środkowi z każdą kolejną piłką lepiej odczytywali intencje rywali i pewnie zapisali pierwszą partię na swoje konto.

Transfer utrzymywał się w drugim secie, dopóki przeciwnikom znów nie zaczęła znakomicie funkcjonować zagrywka. Po słabszym przyjęciu bydgoszczanie nie byli w stanie wyprowadzić skutecznej akcji. Dopiero lepszy serwis Wojciecha Jurkiewicza pozwolił na zmniejszenie strat (od 16:8 do 16:12), ale to było za mało na tak dysponowanych żółto-czarnych. Pod koniec uaktywnił się Mariusz Wlazły, a seta zakończył błąd Dawida Guni.

Bydgoszczanie poderwali się do walki, z poświęceniem szaleli w obronie, ale PGE Skra cały czas była o krok z przodu. Podopieczni Miguel Falasca nie zwalniali tempa, nie do zatrzymania był Srećko Lisinac. Pod koniec na parkiecie pojawili się Maciej Muzaj i Aleksa Brdjovic. Bydgoszczanie nie byli w stanie odrobić strat i przegrali mecz do zera.

PGE Skra Bełchatów - Transfer Bydgoszcz 3:0 (25:16, 25:16, 25:15)

PGE Skra: Wlazły, Uriarte, Lisinac, Kłos, Conte, Marechal, Piechocki (libero) oraz Brdjović, Muzaj

Transfer: Jurkiewicz, Jarosz, Cupković, Woicki, Gunia, Nally, Murek (libero) oraz Bonisławski (libero), Marshall, Waliński, Duff, Wolański

Polub Siatkówkę na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna

Komentarze (3):

[ Anuluj ] Odpowiadasz na komentarz:

Dowiedz się jak umieszczać linki od tagów, pogrubiać tekst, itp.
 • stary kibic 0
  Problem jest w tym, że różne konstrukcje ekonomiczne przedsiębiorstw finansowanych z pieniędzy podatników nie powstały z potrzeby społecznej, a na potrzeby lawirowania przepisami i korzyściami ekonomicznymi poza wiedzą społeczną.
  Majątek tych spółek powstawał z budżetu państwa (czyli z naszej kasy), a dziś poprzez umożliwienie działań "niewidzialnej ręki rynku", można dysponować nim bez wiedzy i zgody społecznej, za wyłączną zgodą ustanowionych przez ekipy rządzące organów.
  Domyślam się, że nie jest ci obce pojęcie "banksterstwa" i zniewolenia rządzących przez ponadnarodowe korporacje finansowe, "lobbujące" w parlamentach i wśród ekip rządzących za swoim interesem.
  Jakbyś nie nazwał takiej jednostki jaką jest PGE, ENEA, JSW, i tysiące podobnych spółek zbudowanych na majątku narodowym (również finansowych) - cel jest jeden - utrata kontroli przez społeczeństwo nad ich majątkiem i przejęcie na własność przez 1% właścicieli ogólnoświatowego kapitału.
  W szkołach ani na uczelniach o tym nie uczą, bo jaki jest w tym interes?
  xavi Problem polega na tym, że znakomita większość społeczeństwa nie widzi różnicy między spółką Skarbu Państwa a jednostką budżetową czy państwową jednostką organizacyjną. Dla nich PGE działa na takich samych zasadach finansowych jak ZUS czy Urząd Skarbowy.
  Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
 • xavi 0
  Problem polega na tym, że znakomita większość społeczeństwa nie widzi różnicy między spółką Skarbu Państwa a jednostką budżetową czy państwową jednostką organizacyjną. Dla nich PGE działa na takich samych zasadach finansowych jak ZUS czy Urząd Skarbowy.
  stary kibic Nic nie stoi w miejscu - a nauka szczególnie. Sam się zastanawiam jak to jest, że wybrańcy narodu opływają we wszelakie dobra, albo nawet i jeszcze więcej niż te dobra, bo bez umiaru, a swojemu elektoratowi tłumaczą, że należy zaciskać pasa.. Dziś rządzi dzika ekonomia i prawo silniejszego, obiektywna nauka nie istnieje w rzeczywistości, a przepływ kapitału jest ukierunkowany niezależnie nawet od istniejących rządów. Czym jest Skarb Państwa? Na dziś skarbonką ekipy rządzącej. I tu się zgodzę, że mimo iż wszyscy jako podatnicy tą skarbonkę zapełniamy, to czerpią z niej jedynie wybrańcy. I nie możemy tego zmieniać.
  [ pokaż odpowiedzi ] Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
 • rbk17 0
  Ale ja się właśnie ciesze, że JW nie przegoniło Transferu.
  evela farciarze? hm, a biedny JW to nie dostał to na co zasłużył? Sędziowie oszukiwali?
  Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
Pokaż więcej komentarzy (3)
Pokaż więcej komentarzy (3)
Pokaż więcej komentarzy (3)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×