KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Zuzanna Czyżnielewska: Nie zagram już w tym sezonie

- Zrobię wszystko, żeby być w pełni gotowa do gry w przyszłym sezonie - zadeklarowała kapitan Pałacu Bydgoszcz. Kontuzja Czyżnielewskiej wyklucza ją z gry do końca tego sezonu Orlen Ligi.

Szymon Łożyński
Szymon Łożyński
Pechowa dla atakującej bydgoskiego zespołu okazała się 17. kolejka zmagań. W niej drużyna Pałacu gościła w Łodzi, gdzie zmierzyła się z Budowlanymi. Podopieczne Adama Grabowskiego nie tylko poniosły straty w postaci wyniku, ale i zostały bez swojej podstawowej atakującej oraz kapitan.
Zuzanna Czyżnielewska w ostatniej partii starcia z Budowlanymi, podczas wykonywania ataku niefortunnie upadła na parkiet i poczuła silny ból w lewym kolanie. Siatkarka nie mogła kontynuować gry, a w kolejnym meczu na prawym skrzydle zastąpiła ją nominalna atakująca Patrycja Polak.

W pomeczowej relacji nieoficjalnie poinformowaliśmy, że kapitan Pałacu zerwała więzadła w kolanie. Główna zainteresowana potwierdziła nasze informacje. - Po meczu w Łodzi przeszłam badanie USG. Wstępnie wykazało ono zerwanie więzadła krzyżowego przedniego. Dla pewności lekarz zrobił mi jeszcze zabieg artroskopii, podczas którego wyczyścił staw i potwierdził diagnozę dotyczącą zerwania więzadła - wytłumaczyła siatkarka.

Uraz jest na tyle poważny, że zawodniczka nie zagra już w tym sezonie. Funkcję kapitan przejęła po niej Małgorzata Skorupa. - Zrobię wszystko, aby jak najlepiej przygotować się do kolejnego sezonu i być w pełni gotowa do gry - zapewniła Czyżnielewska. Jak będzie wyglądało leczenie zawodniczki? - W przeciągu miesiąca czeka mnie zabieg rekonstrukcji więzadła, a później rehabilitacja - stwierdziła atakująca.

Drużyna wspiera siatkarkę. Zawodniczki i trenerzy po zwycięskim spotkaniu z SK bank Legionovia Legionowo właśnie Zuzannie Czyżnielewskiej zadedykowali pierwszy triumf w tym sezonie. Warto podkreślić, że kontuzje nie oszczędzają atakującej. To już kolejny poważny uraz siatkarki Pałacu Bydgoszcz. W sezonach 2012/2013 oraz 2013/2014 zawodniczka zmagała się z poważną kontuzją barku, która zakończyła się jego artroskopią.

Pałac odniósł pierwszy triumf w sezonie! - relacja z meczu Pałac Bydgoszcz - SK bank Legionovia Legionowo

Polub Siatkówkę na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna
Komentarze (0)
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×