KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Zmiany w Olsztynie, Bednorz przedłużył kontrakt

Włodarze Indykpolu AZS-u Olsztyn rozpoczęli budowanie składu na kolejny sezon. W poniedziałek klub poinformował o tym, iż kontrakt przedłużył 21-letni przyjmujący, Bartosz Bednorz.
Natalia Bugiel
Natalia Bugiel

Zawodnik przyszedł do olsztyńskiej drużyny przed sezonem 2014/2015, ale na początku rozgrywek musiał zmagać się z kontuzją. Przypomnijmy, że w okresie przygotowawczym Bartoszowi Bednorzowi odnowił się uraz kolana. Jednak w kolejnych miesiącach 21-letni przyjmujący stał się jedną z kluczowych postaci Indykpolu AZS-u Olsztyn. W osiemdziesięciu dwóch rozegranych setach siatkarz zdobył dwieście trzydzieści pięć punktów.


Z kolei obok Michała Potery na pozycji libero, w nadchodzących rozgrywkach występować będzie Jakub Zabłocki. Zawodnik jest absolwentem Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Spale oraz reprezentatem Polski juniorów.

Ponadto, klub z Olsztyna poinformował, iż w kolejnym sezonie barw drużyny nie będą już reprezentować Lévi Cabral, Juraj Zatko, Frantisek Ogurcak, Jakub Bik, Grzegorz Szymański oraz Piotr Łuka. Po pięciu latach z olsztyńskimi Akademikami żegna się również Piotr Hain, a kapitan zespołu Maciej Dobrowolski nie doszedł do porozumienia w sprawie kontraktu na sezon 2015/2016.

Zmiany dotyczyć będą również sztabu szkoleniowego, z którego odchodzą drugi trener Wojciech Janas oraz statystyk Krzysztof Żabiński.

Indykpol AZS Olsztyn niezadowolony z wyniku. "Oczekiwania były wyższe"

Czy w Indykpolu AZS-ie Olsztyn potrzebna była rewolucja kadrowa?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Siatkówkę na Facebooku
Zgłoś błąd
indykpolazs.pl
Komentarze (1)
 • Kuba_Kowalski Zgłoś komentarz
  Rzeczywiście bardzo duża rewolucja w Olsztynie. Pozostawienie Bednorza to dobry ruch; jest to młody, perspektywiczny zawodnik. Pozbycie się całej grupy graczy, którzy generalnie nie
  Czytaj całość
  wypalili w tym sezonie, szczególnie Ogurcaka i Zatki jest jak najbardziej dobrym posunięciem. Doborowolski i Szymański to gracze już wiekowi i raczej bliżej końca swoich karier więc też trzymanie ich na siłę nie ma sensu. Ciekawe gdzie pójdzie Hain, prawdopodobne, że do jakiegoś lepszego klubu np. pokroju Cuprum czy Transferu. Młody środkowy jest bez wątpienia utalentowany, ale jeszcze potrzebuje czasu aby wskoczyć na ten poziom międzynarodowy, może to będzie właśnie jego sezon. Ciekawe kto w takim wypadku przyjdzie do Olsztyna; trenera mają raczej dobrego o dużym nazwisku.
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×
  Sport na ×