Zmiany w Olsztynie, Bednorz przedłużył kontrakt

Zdjęcie okładkowe artykułu:
zdjęcie autora artykułu

Włodarze Indykpolu AZS-u Olsztyn rozpoczęli budowanie składu na kolejny sezon. W poniedziałek klub poinformował o tym, iż kontrakt przedłużył 21-letni przyjmujący, Bartosz Bednorz.

Zawodnik przyszedł do olsztyńskiej drużyny przed sezonem 2014/2015, ale na początku rozgrywek musiał zmagać się z kontuzją. Przypomnijmy, że w okresie przygotowawczym Bartoszowi Bednorzowi odnowił się uraz kolana. Jednak w kolejnych miesiącach 21-letni przyjmujący stał się jedną z kluczowych postaci Indykpolu AZS-u Olsztyn. W osiemdziesięciu dwóch rozegranych setach siatkarz zdobył dwieście trzydzieści pięć punktów. [ad=rectangle] Z kolei obok Michała Potery na pozycji libero, w nadchodzących rozgrywkach występować będzie Jakub Zabłocki. Zawodnik jest absolwentem Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Spale oraz reprezentatem Polski juniorów.

Ponadto, klub z Olsztyna poinformował, iż w kolejnym sezonie barw drużyny nie będą już reprezentować Lévi Cabral, Juraj Zatko, Frantisek Ogurcak, Jakub Bik, Grzegorz Szymański oraz Piotr Łuka. Po pięciu latach z olsztyńskimi Akademikami żegna się również Piotr Hain, a kapitan zespołu Maciej Dobrowolski nie doszedł do porozumienia w sprawie kontraktu na sezon 2015/2016.

Zmiany dotyczyć będą również sztabu szkoleniowego, z którego odchodzą drugi trener Wojciech Janas oraz statystyk Krzysztof Żabiński.

Źródło artykułu: