Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Skoki narciarskie
 • Tenis

Rosjanie rozpoczęli przygotowania do LŚ. "Ważne, żeby zagrać w Brazylii na rok przed igrzyskami"

[tag=30124]Reprezentacja Rosji mężczyzn[/tag] w poniedziałek rozpoczęła zgrupowanie w Nowogorsku, które ma ją przygotować do zmagań w Lidze Światowej 2015. Celem Sbornej jest awans do Final Six w Rio de Janeiro.
Tomasz Rosiński
Tomasz Rosiński

Rosjanie zazwyczaj na spokojnie podchodzili do , jednak tym razem otwarcie zapowiadają walkę o awans do turnieju finałowego w Brazylii (15-19 lipca 2015 roku). Rosyjski zespół zagra w grupie B przeciwko: Polsce, USA i Iranowi, zaś awans do czołowej szóstki rozgrywek uzyskają dwie najlepsze drużyny.


- Ważne jest, żeby wyjść z grupy i zagrać w Brazylii na rok przed igrzyskami, w ten sposób sprawdzając się na cudzym terytorium. Nie zapominajcie jednak, że mamy trudną grupę w Lidze Światowej, więc przed nami niełatwe zadanie - powiedział szkoleniowiec kadry Rosji, Andriej Woronkow.

Mistrzowie Europy zmagania w World League rozpoczną od wyjazdowych dwumeczów z Polakami (28-29 maja w Ergo Arenie) oraz Amerykanami (5-6 czerwca w Long Beach).

Oprócz rywalizacji w Lidze Światowej rosyjscy siatkarze chcą także pokazać się z jak najlepszej strony w trakcie wrześniowego Pucharu Świata, podczas którego można uzyskać pierwsze przepustki na IO 2016. - Każdy zdaje sobie sprawę, że najważniejszą imprezą w tym roku jest Puchar Świata. Ważne jest, żeby jak najszybciej rozwiązać problem awansu na igrzyska olimpijskie - stwierdził doświadczony przyjmujący Siergiej Tietiuchin.

Zawodnicy reprezentacji Rosji przebywający na zgrupowaniu w Nowogorsku:

Rozgrywający: Siergiej Antipkin, Aleksander Butko, Igor Kołodinski.

Atakujący:
Maksim Michajłow, Paweł Moroz, Paweł Krugłow.

Środkowi:
Aleksander Abrosimow, Andriej Aszczew, Artem Wolwicz, Dmitrij Muserski, Artem Smoljar.

Przyjmujący:
Denis Birjukow, Dmitrij Ilinych, Siergiej Sawin, Jewgienij Siwożelez, Aleksiej Spiridonow, Aleksander Markin, Siergiej Tietiuchin.

Libero: Roman Bragin, Aleksiej Wierbow, Aleksiej Obmoczajew.

W szerokim składzie Rosji na Ligę Światową 2015 są także: rozgrywający Siergiej Grankin, atakujący Nikołaj Pawłow, środkowy Ilja Własow i libero Roman Martyniuk.

Liga Światowa 2015: Aleksiej Spiridonow nie zagra w meczach z Polakami

Polub Siatkówkę na Facebooku
Zgłoś błąd
championat.com

Komentarze (0):

  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×
  Sport na ×