Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Skoki narciarskie
 • Tenis

IE 2015: Zagrywka i blok kluczem do sukcesu - Biało-Czerwone w statystykach po meczu z Turcją

Podopieczne Jacka Nawrockiego na inaugurację Igrzysk Europejskich pokonały reprezentację Turcji, ale dopiero po tie-breaku.
Dominika Pawlik
Dominika Pawlik

Mecze przygotowawcze do Igrzysk Europejskich wypadły dobrze, więc można było się spodziewać udanego otwarcia rozgrywek w Baku. Reprezentacja Turcji postawiła jednak mocny opór i wszystko rozstrzygnęło się po nieco nerwowej końcówce w tie-breaku.


W całym spotkaniu Polki zanotowały osiem asów serwisowych, po pięciu po stronie rywalek. Trzy punkty w ten sposób zdobyła Natalia Kurnikowska, zaś dwa - Anna Werblińska. Reprezentacja Polski zdominowała rywalki w bloku, stawiając ich aż 14! W tym elemencie nie zawiodły Sylwia Pycia, autorka sześciu punktów, oraz Maja Tokarska (5 bloków).

Nieco słabiej spisywały się Polki w przyjęciu, ale rywalki również w tym elemencie miały problemy. Głównym celem tureckich zagrywek była Anna Werblińska, która radziła sobie najlepiej z Biało-Czerwonych, notując 35 proc. odbioru perfekcyjnego. Trzy błędy w przyjęciu popełniła Katarzyna Skowrońska-Dolata.

Przyjmująca, przesunięta później na atak, była liderką drużyny, zdobyła 21 punktów. 15 "oczek" zapisała Anna Werblińska, zaś 12 - Sylwia Pycia. Po 10 punktów wywalczyły Katarzyna Zaroślińska oraz Maja Tokarska. 

Co najważniejsze, właśnie w decydującym secie, Polki zagrały (statystycznie) najlepiej. Zanotowały cztery asy serwisowe, postawiły trzy bloki i przyjmowały dokładnie na poziomie 60 proc.

Po stronie Turczynek najlepiej punktującą zawodniczką była Neriman Ozsoy (24). 

Porównanie statystyk:

Polska Element Turcja
8 Asy serwisowe 5
10 Błędy przy zagrywce 4
38 proc. Przyjęcie dokładne 46 proc.
27 proc. Przyjęcie perfekcyjne 32 proc.
40 proc. (63/158) Skuteczność ataku 39 proc. (69/175)
11 Błędy w ataku 10
14 Bloki 6

IE 2015: Zwycięska sinusoida polskich siatkarek! - relacja z meczu Polska - Turcja

Polub Siatkówkę na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna

Komentarze (0):

  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×
  Sport na ×