KokpitKibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Tenis
  • Zimowe

Zawisza Sulechów wciąż walczy o swoje

Mistrz pierwszej ligi siatkarek zapowiada zaskarżenie do sądu decyzji PLPS, która zamknęła lubuskiemu klubowi drogę do występów w najwyższej klasie rozgrywkowej.

Michał Kaczmarczyk
Michał Kaczmarczyk

Informacją dnia w sulechowskiej siatkówce nie zostanie transfer Dominiki Sieradzan, byłej przyjmującej klubów z Muszyny i Białegostoku występującej ostatnio w szwajcarskim VB Franches-Montagnes. - Sulechowski klub nie poddaje się w walce o Orlen Ligę i zaskarża orzeczenie PLPS w sprawie awansu do sądu! - taki komunikat pojawił się na oficjalnym portalu MLKS-u Roltex Zawisza Sulechów. Przypomnijmy, że najlepsza drużyna minionego sezonu zaplecza ekstraklasy starała się o miejsce w Orlen Lidze, jednak władze Profesjonalnej Ligi Piłki Siatkowej podjęły w środę 8 lipca decyzję, że kształt najwyższej klasy rozgrywkowej nie zmieni się.

Jest to dla mnie niezrozumiała decyzja, godząca nie tylko w Zawiszę Sulechów, ale całe środowisko lokalne województwa lubuskiego. Jestem rozżalony. Uważam, że tak nie może być. To jest po prostu ... Nie chcę tego po imieniu nazwać, ale cisną się na usta bardzo ostre słowa - oceniał prezes Zawiszy Roman Rakowski. Lubuski klub wystosował odpowiedź na niedawny komunikat władz Orlen Ligi, mocno uderzający w podjęty przez nie proces decyzyjny. Oto jego treść:

Zarząd MLKS Roltex Zawisza Sulechów stanowczo protestuje przeciwko niesprawiedliwej decyzji Zarządu PLPS zawartej w Komunikacie Zarządu PLPS S.A. dotyczącego sezonu rozgrywkowego ORLEN Ligi 2015/2016 (Komunikat prasowy nr 18/2005 z dnia 8.07.2015 r).

Podejmując decyzję Zarząd PLPS nie zastosował się do przepisów Regulaminu Profesjonalnego Współzawodnictwa §12 ust.2 , dopuszczając do rozgrywek Orlen Ligi zespół, który nie spełnia warunków określonych w §13 ust.1 lit. k i dalej w §14 ust. 5. PLPS powinien stać na straży przestrzegania zapisów Regulaminu - tymczasem sam tego nie czyni…

W uzasadnieniu decyzji Zarządu PLPS możemy przeczytać, że „… trzy aspirujące do ORLEN Ligi drużyny nie wyprzedzają w tej chwili pod względem organizacyjnym, finansowym czy też potencjału sportowego ekip, które już rywalizują w najwyższej klasie rozgrywkowej”. MLKS ROLTEX Zawisza Sulechów miał dysponować budżetem ok 2,5 mln złotych z ogromną szansą jego powiększenia. W promocję klubu do wyższej klasy rozgrywkowej zaangażowane były trzy samorządy: Urząd Marszałkowski, Urząd Miasta Sulechów i Urząd Miasta Zielona Góra. Każdy z wymienionych podmiotów miał wesprzeć klub znaczną kwotą pieniędzy. Decyzją Zarządu PLPS zaprzepaszczone na zawsze zostało ogromne wsparcie całego środowiska, które miało wspólny cel.

Nieprawdziwe, oparte na domniemaniach jest porównanie potencjału sportowego Zawiszy z niektórymi drużynami ORLEN Ligi. Żaden z decydentów nigdy nie widział jak grają czołowe zespoły I ligi. Z pełną odpowiedzialnością oświadczamy, że zespół w obecnym składzie mógłby z powodzeniem walczyć o miejsce 8. w Orlen Lidze, a dla nikogo nie jest chyba zaskoczeniem, że po zamknięciu Ligi poziom drużyn z dolnej części tabeli znacznie się obniżył. Potencjał MLKS ROLTEX Zawisza Sulechów byłby jeszcze większy, gdyby PLPS kierował się zasadą szybkości w podejmowaniu decyzji. Opieszałość Zarządu PLPS systematycznie niweczyła plany klubu w budowie jeszcze silniejszej drużyny i wiązała się z dużym ryzykiem zarówno klubu jak i zainteresowanych zawodniczek.

Wykorzystywanie argumentu o zbyt niskim potencjale drużyny jest nieprawdziwe i nieprofesjonalne zważywszy, że dużą winę za taką sytuację ponosi PLPS. Niesprawiedliwa decyzja Zarządu PLPS może mieć poważne konsekwencje dla rozwoju dyscypliny w całym regionie.

za Zarząd MLKS Roltex Zawisza
wiceprezes Łukasz Przybylski 

Działacze Zawiszy Sulechów rozczarowani decyzją PLPS. "Cisną się na usta bardzo mocne słowa"

Polub Siatkówkę na Facebooku
Zgłoś błąd
zawiszasulechow.pl
Komentarze (3)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×