Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Tenis
  • Skoki

Nowy skład Jastrzębskiego Węgla ma być perspektywiczny

Czwarta drużyna poprzednich rozgrywek PlusLigi spokojnie buduje skład na nowy sezon. Wiadomo już, że w zespole zabraknie gwiazd, co miało miejsce w poprzednich latach.

Natalia Bugiel
Natalia Bugiel
Wobec kłopotów finansowych pewnym było, że w składzie Jastrzębskiego Węgla musi dojść do zmian przed sezonem 2015/2016. Nikt jednak nie spodziewał się, iż w drużynie pozostanie zaledwie czterech zawodników: rozgrywający Michał Masny, środkowy Mateusz Kańczok, przyjmujący Konrad Formela oraz libero Jakub Popiwczak.
Jeszcze przed rewolucją na stanowisku prezesa klubu, umowy z czwartą drużyną ubiegłorocznych rozgrywek PlusLigi podpisało kolejnych czterech graczy: atakujący Maciej Muzaj, środkowy Piotr Hain, izraelski przyjmujący Aleksander Szafranowicz oraz libero Adrian Mihułka. Nowym szkoleniowcem został za to Australijczyk Mark Lebedew. To jednak nie koniec kompletowania składu. - W nadchodzącym sezonie nie będziemy mieli wielkich gwiazd. Po pierwsze jest to efekt działań poprzedniego zarządu, a po drugie nasza nowa filozofia budowania drużyny. Podstawową myślą, która będzie nam przyświecała w tym celu jest stabilizacja. Chcemy budować zespół perspektywiczny i na lata. Musimy uniknąć sytuacji, gdy co sezon zmieniane będzie pół składu - tłumaczy prezes klubu, Przemysław Michalczyk.

Jak zdradził nowy sternik klubu, do końca budowania kadry na nowy sezon brakuje już naprawdę niewiele. Być może pełny skład Jastrzębskiego Węgla będzie znany w najbliższych kilku tygodniach. - Istotny wpływ i wkład w budowanie zespołu będzie miał Mark Lebedew. Do zamknięcia składu brakuje nam czterech zawodników. Nie jest to łatwe, ponieważ poruszamy się wokół ograniczonego budżetu. Jednocześnie zależy nam na pozyskaniu wartościowych graczy - dodał Michalczyk.

Aktualny skład Jastrzębskiego Węgla na sezon 2015/2016:

Rozgrywający: Michał Masny

Atakujący: Maciej Muzaj

Środkowi: Piotr Hain, Mateusz Kańczok

Przyjmujący: Konrad Formela, Aleksander Szafranowicz

Libero: Jakub Popiwczak, Adrian Mihułka

Kłopoty i długi Jastrzębskiego Węgla. "Dowiedzieliśmy się o niepokojących faktach"

Jeżeli chcesz być na bieżąco ze sportem, zapisz się na codzienną porcję najważniejszych newsów. Skorzystaj z naszego chatbota, klikając TUTAJ.

Czy Jastrzębski Węgiel w sezonie 2015/2016 znajdzie się w czołówce PlusLigi?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Siatkówkę na Facebooku
Zgłoś błąd
jastrzebskiwegiel.pl
Komentarze (4)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×