WP SportoweFakty.wp.pl – wiadomości sportowe, relacje live, wyniki meczów

Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Skoki narciarskie
 • Tenis

Andrzej Niemczyk krytykuje Jacka Nawrockiego po ME. "Żeńska siatkówka w Polsce może się skończyć"

Polskie siatkarki pod wodzą trenera Nawrockiego przegrały z Holandią w ćwierćfinale i odpadły z ME. - Mam nadzieję, że trener lepiej przygotuje zespół na kwalifikacje do igrzysk, ale czasu jest mało - pisze Niemczyk w "Przeglądzie Sportowym".
Ola Piskorska
Ola Piskorska

Polki na mistrzostwach kontynentu zagrały pięć meczów. Wygrały dwa: jeden w grupie ze Słowenią oraz baraż z Białorusią. Ostatecznie odpadły po porażce w ćwierćfinale z gospodyniami turnieju. - Uważam, że nasz zespół ma potencjał i pokazywał go w każdym z meczów. Dziewczyny potrafiły wznosić się na wyżyny i grać naprawdę dobrze, by po chwili wpadać w dołki i tracić pewność siebie. To wiązało im ręce i nogi i popełniały juniorskie błędy - ocenił w swoim felietonie były szkoleniowiec polskiej reprezentacji kobiet. - Do tego doszło jeszcze szukanie ustawienia szóstki podczas turnieju , co nie ma prawa odbywać się w trakcie najważniejszej imprezy sezonu. Nawrocki i Guidetti (trener kadry Holandii - przyp. red.) rozpoczęli pracę ze swoimi drużynami w mniej więcej tym samym czasie i z przykrością muszę stwierdzić, że Włoch lepiej wykonał robotę - dodał Andrzej Niemczyk .

- Mam nadzieję, że trener lepiej przygotuje zespół na kwalifikacje do igrzysk, ale czasu jest mało. Trzeba będzie przerwać rozgrywki ligowe i intensywnie pracować - napisał również. - Jeżeli ten zespół nie wywalczy kwalifikacji olimpijskiej, to żeńska siatkówka w Polsce może się skończyć. Niektóre ze starszych zawodniczek podziękują za grę w reprezentacji. A co do młodzieży? Mają wspaniale warunki i są zaanagażowane, ale wszyscy trenerzy, którzy je prowadzili powinni sobie posypać głowę popiołem. Bóg jeden wie, czy niektóre z nich w ogóle da się jeszcze nauczyć techniki - ocenił trener "Złotek".

Polub Siatkówkę na Facebooku
Zgłoś błąd
Przegląd Sportowy

Komentarze (15):

[ Anuluj ] Odpowiadasz na komentarz:

Dowiedz się jak umieszczać linki od tagów, pogrubiać tekst, itp.
 • steffen 0
  Ale jeden jego tekst z ME bardzo mi się spodobał, coś w sensie że "wy musicie CHCIEĆ przyjąć, chcieć by serwis poszedł na was, a nie bać się że pójdzie i modlić by was ominął". :)
  LEGIA 77 zatrudnienie Nawrockiego jako trenera to jakies wielkie nieporozumienie.
  Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
 • Edward Moska 0
  Do pryma. Zgadzam się w całości, ale muszę dodać, że pisałem tylko o grze zawodników. Co do trenera, to dodał bym jeszcze (najważniejszą rzecz) skład skompletowany tylko na osiągnięcie wyniku (nie budowa kadry). Nie tylko branie czasu (dla wytrącenia przeciwniczek z tempa gry), ale zmiany bardzo częste zawodniczek (taktyczne). Co miałby im powiedzieć (w przerwach),kiedy sam nie wie jak maja grać. Nie jeden mecz przez spowolnienie gry wygrałem.
  Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
 • Edward Moska 0
  Do obiektywnego. Najpierw zapoznaj się z moimi komentarzami (które siłą rzeczy są w miarę maksymalnie tylko namiastką tych uwag). Dokładne omówienie sposobu ataku, czy zagrywek (jak i gdzie uderzać w piłkę) wymaga kilkunastu godzin (mała broszura). Jedną rzecz weź pod uwagę (tak na marginesie), dlaczego wychodzą ataki z drugiej linii? Poczytaj moje komentarze to zrozumiesz bardzo dobra grę tych 2 włochów. Na trenera nie kandyduję (jestem za stary), ale chcę, aby ktoś skorzystał z mojego 30 letniego grania w siatkę. Wszystko, to co napisałem, jest sprawdzone w praktyce (zawsze musiałem dociec, dlaczego coś się nie udało, lub nie wyszło). Dlaczego trenerzy, czy komentatorzy nie powiedzą, czemu coś się nie udało, bo nie widza popełnianych błędów przez zawodników (którym nie ma kto wytłumaczyć, jak mają grać - to takie bezradne owieczki snujące się po boisku - brak podstawowych zasad gry, lecz to nie ich wina, tylko szkoleniowców. Jeszcze jedno. Jak będziesz oglądał mecz zwróć uwagę na głupotę zawodników ustawionych bokiem do siatki i atakujących w takiej pozycji z piłką nad głową (ich uwaga zwrócona jest na piłkę i trybuny) i walących w blok (bo go nie widzieli), a luka jest przeważnie między blokującymi nadbiegającymi do bloku, co doskonale widać, przy ataku z pozycji na wprost, co wymagałoby kilka godzin poświęcenia na omówienie szczegółów (ustawie, nabieg, odskok lewo prawo, atak w pozycji wznoszacej, opadającej itd.).Na razie starczy wyjaśnień.
  Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
Pokaż więcej komentarzy (12)
Pokaż więcej komentarzy (15)
Pokaż więcej komentarzy (15)
Pokaż więcej komentarzy (15)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×