Liga Mistrzyń, gr. C: Tylko chwila dekoncentracji mistrza Włoch

W spotkaniu 4. kolejki grupy C Ligi Mistrzyń 2015/2016, mistrz Włoch, Pomi Casalmaggiore, nie dał większych szans czeskiemu Agelowi Prościejów.

Tomasz Rosiński

W poprzednim starciu obydwu drużyn zespół Pomi pokonał przed własną publicznością Agel w trzech setach i tym razem również chciał odnieść zwycięstwo jak najmniejszym nakładem sił.

Pierwszy set od początku do końca przebiegał po myśli drużyny z Italii, która lepiej blokowała oraz zagrywała, dzięki czemu pewnie zwyciężyła do 15. Przez większość kolejnej partii Francesca Piccinini i jej klubowe koleżanki kontrolowały boiskowe wydarzenia (12:6), lecz w końcówce gospodynie poderwały się do walki i doprowadziły do remisu (21:21). Jednak ostatnie słowo w drugiej odsłonie należało do przyjezdnych, które triumfowały 25:23.

Po zwyciężeniu dwóch setów w szeregi Pomi Casalmaggiore jakby wkradło się rozluźnienie i dekoncentracja, a mistrzynie Czech chciały to wykorzystać i wygrać swojego pierwszego seta w LM 2015/2016 (20:17). Jak się okazało, siatkarki z Półwyspu Apenińskiego już nie były w stanie odwrócić losów tej partii i przegrały 23:25.

Taki obrót spraw podziałał na mistrzynie Włoch jak zimny prysznic. Małgorzata Kożuch i spółka szybko wypracowały sobie przewagę (4:8), której już do końca nie zaprzepaściły. Tym samym trzeci triumf Pomi w grupie C stał się faktem.

Agel Prościejów - Pomi Casalmaggiore 1:3 (15:25, 23:25, 25:23, 15:25)

Agel Prościejów: Weiss, Topić, Vargas (22), Borovinsek (10), Steenbergen (4), Markevich (13), Kovarova (libero) oraz Matienzo (10), Pereira, Gambova.

Pomi Casalmaggiore: Piccinini (10), Gibbemeyer (18), Kożuch (16), Lloyd (5), Tirozzi (13), Stevanović (11), Sirressi (libero).