LM, gr. D: Mnóstwo emocji w Budwie. Hypo Tirol Innsbruck uratował zwycięstwo

Na zakończenie 4. kolejki spotkań w grupie D Ligi Mistrzów siatkarzy doszło do starcia Budvanskiej Rivijery Budvy z Hypo Tirol Innsbruck. Po bardzo emocjonującym boju zwycięstwo 3:2 odniósł zespół z Austrii.

Marcin Górczyński
Piłki do siatkówki / Piłki do siatkówki

W pierwszym meczu pomiędzy Hypo Tirol Innsbruck a Budvanska Rivijera Budva wielkich emocji nie było. Mistrzowie Austrii rozbili przeciwników 3:0 i do kolejnego boju z ekipą z Czarnogóry przystępowali z nadzieją na trzy punkty.

Niespodziewanie początek należał do Budvanskiej. Azur Eminović wraz z kolegami zdominował wydarzenia na boisku i Austriacy tylko bezradnie patrzyli na poczynania przeciwników. W kolejnych dwóch partiach prowadzenie przechodziło z rąk do rąk i o losach setów decydowały indywidualne popisy w końcówce setów.

Po trzech odsłonach Tirol przegrywał 1:2 i było to sporą niespodzianką. Budvanska we wcześniejszych pojedynkach nie ugrała bowiem nawet seta. Austriacy obudzili się jednak w odpowiednim momencie. Kapitalnie spisywał się m.in. brazylijski środkowy Douglas Duarte Souza da Silva. Gracze z Innsbrucku wypracowali w pierwszej fazie czwartego seta sześć punktów przewagi i doprowadzili do tie-breaka.

Decydująca odsłona miała tylko jednego bohatera. Janis Peda, bo o nim mowa, pojawił się w polu zagrywki na początku piątej odsłony i opuścił je dopiero przy stanie 10:2. Łotysz rozstrzelał rywali zagrywką i był ojcem zwycięstwa 15:5.

Budvanska Rivijera Budva - Hypo Tirol Innsbruck 2:3 (25:19, 22:25, 25:23, 20:25, 5:15)