Kolejny skandal na meczu siatkówki. Piłkarscy chuligani przerwali spotkanie w Antwerpii

Do sporego skandalu doszło w trakcie meczu 1/16 finału Pucharu Challenge. Spotkanie pomiędzy zespołami Top Volley Antwerpia i Benfiką Lizbona zostało przerwane z powodu pożaru, jaki zaprószyli na hali pseudokibice z Portugalii.

Jacek Pawłowski
Spotkanie rewanżowe 1/16 finału Pucharu CEV, w którym Top Volley Antwerpia zmierzyła się z Benfiką Lizbona, zakończyło się sporym skandalem. Po tym jak zespół z Portugalii wygrywając czwartego seta zapewnił sobie awans do kolejnej rundy rozgrywek, pseudokibice zespołu gości rozpoczęli "świętowanie" w stylu znanym z piłkarskich trybun. Portugalscy pseudokibice odpalili środki pirotechniczne, co doprowadziło do alarmu pożarowego i ewakuacji kibiców.

W zaistniałej sytuacji, arbiter główny prowadzący to spotkanie zmuszony był przerwać mecz przy stanie 15:15 w piątym secie. Po krótkiej przerwie zawodnicy powrócili na parkiet, dokańczając rywalizację mimo panujących na parkiecie ciemności. Ostatnie dwie akcje padły łupem gospodarzy, którzy zwyciężyli w tie-breaku 17:15. Awans do kolejnej rundy wywalczyli Portugalczycy, dzięki zwycięstwu w pierwszym meczu 1/16 finału 3:1.

Incydent na boisku w Antwerpii nie był jedynym, jaki miał miejsce na siatkarskich parkietach podczas rywalizacji o europejskie trofea. Jak już informowaliśmy do skandalu doszło również w Stambule, gdzie siatkarki VDK Gent Dames wraz z sędziami zmuszone były uciekać przed agresywnymi fanami z Turcji.