KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Trener jak bęben, gość spod budki z piwem i starcy na parkiecie - najlepsze siatkarskie cytaty 2015 roku

Z jednej strony trener, który rozmawia sam ze sobą, z drugiej szkoleniowiec, w którego wali się jak w bęben. Pomiędzy nimi gość spod budki z piwem i starcy grający w siatkówkę. W 2015 roku nie brakowało na siatkarskich parkietach barwnych wypowiedzi.

Jacek Pawłowski
Jacek Pawłowski
Siatkówka Materiały prasowe / Siatkówka

Grzegorz Wagner o atmosferze wokół Jacka Nawrockiego, po wyborze na selekcjonera reprezentacji Polski siatkarek.
- Jeszcze nie zdążył podpisać umowy, nie porozmawiał z żadną z dziewczyn, a już wali się w niego jak w bęben. Dajmy mu trochę czasu, tak samo, jak każdemu zagranicznemu szkoleniowcowi, który pracował w naszym kraju.

Jacek Nawrocki w odpowiedzi na zarzuty o niechęć do dokonywania zmian podczas meczów reprezentacji.
- Jeśli chodzi o tę chęć to jest z tym troszkę tak, jak w teleturniejach. Jak się je ogląda sprzed telewizora, zna się wszystkie odpowiedzi, jak się siedzi naprzeciwko zadającego pytania, mamy mętlik w głowie. Podobnie jest tutaj. Niektórzy, siedząc z boku, nie mając świadomości, jakim potencjałem czy możliwościami w danym tygodniu, czy danym okresie, dysponuje zawodniczka, uważają, że najprostszym rozwiązaniem jest przeprowadzenie zmiany.

Mateusz Bieniek o swoim wejściu do reprezentacji Polski.
- Nie czułem takiej różnicy, że oni są mistrzami świata, a ja jakimś młokosem, który rozegrał dobry sezon w PlusLidze i teraz chce wejść z butami do kadry.

Anna Werblińska o emocjach związanych ze zdobyciem przez Chemik Police mistrzostwa Polski.
- Miałam mętlik w głowie, to była taka radość, że nawet niewiele pamiętam. Bałam się wywiadów po finale, bo nie wiedziałam, czy dobrze mówię. A tak serio to ogromna radość i duże "uff".

Wojciech Drzyzga o ewentualnej grze Wilfredo Leona dla reprezentacji Polski. - Moje zdanie jest takie, że trzeba Leona traktować na specjalnych warunkach. Pochodzi z kraju, który ma za nic ludzkie prawa. Reżim w tym państwie jest dla nas niewyobrażalny. Dlatego wcale nie dziwię się siatkarzowi, że szuka nowego miejsca na ziemi. Postawmy się w jego sytuacji. Gwarantuję, iż każdy z nas chciałby wydostać się z Hawany i godnie żyć w normalnym kraju. Nie kamieniujmy go. (...) Nie wolno karać człowieka za to, że urodził się w kraju, którym rządzi brutalny reżim. To nie jest jego wina.
W 2015 roku, temat gry Wilfredo Leona w barwach reprezentacji Polski był w mediach poruszany bardzo często W 2015 roku, temat gry Wilfredo Leona w barwach reprezentacji Polski był w mediach poruszany bardzo często
Andrzej Wrona o emocjach towarzyszących rywalizacji o brązowy medal z Jastrzębskim Węglem. - Myślę, że po ostatnim gwizdku bardziej siedziała w nas złość niż rozczarowanie, choć niestety złościć to się trzeba w tym pomarańczowym kwadracie o polu 81 metrów kwadratowych. To w nim trzeba pokazać jaja, a nie ma znaczenia co się mówi i co się robi przed czy po meczu.

Jakub Bednaruk o zachowaniu młodych zawodników AZS Politechniki Warszawskiej w stosunku do Pawła Zagumnego.
- Mieliśmy w drużynie różne zabawne sytuacje. Zawodnicy nie wiedzieli na przykład, jak zwracać się do Pawła Zagumnego. Mówili bezosobowo. Tak jak do teścia się mówi. Zwracasz się do niego, ale nie za bardzo chcesz powiedzieć "tato", więc za każdym razem uciekasz od bezpośredniego zwrotu. Próbowali zwracać się do niego, ale nie mówili "Paweł" ani "Guma".

Mateusz Sacharewicz o hali w Radomiu i występie przeciwko Cerrad Czarnym. - Nie znoszę tej hali, do grania ona jest dla mnie najgorsza z całej PlusLigi. Chyba jest starsza nie tylko ode mnie, ale i od połowy naszej drużyny razem wziętej. Oczywiście kibice są świetni, ale reszta bardzo nieprzyjemna.

- Biegałem jak spławik przy siatce. Dobrze, że koledzy nadrabiali za mnie w tym elemencie. Ze dwa razy we mnie przeciwnik akurat trafił, więc niech będzie, że ja zablokowałem. Poza tym to wyglądało bardziej jak ręce na festiwalu w Sopocie.

Andrzej Niemczyk o trenerze Bogdanie Serwińskim.
- To jest człowiek, którego ja bardzo szanuję, ale on powinien być prezesem, a nie szkoleniowcem, gdyż on się na tym nie zna. Ja mu to mówię w oczy. Chętnie miałbym Bogdana jako menadżera w zespole, ale nie jako trenera.

Riposta Bogdana Serwińskiego.
- Andrzej Niemczyk trochę się zagalopował. Ma chorą nie tylko wątrobę.

Polub Siatkówkę na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna
Komentarze (0)
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×
  Sport na ×