Liga belgijska: W konfrontacji Polaków lepszy zespół Adriana Staszewskiego

W ramach 16. kolejki ligi belgijskiej doszło do konfrontacji ekip z Polakami w składzie. Precura Antwerpia z Jakubem Wachnikiem, Mateuszem Przybyła i Janem Siemiątkowskim przegrała 1:3 z Volley Asse-Lennik, w którym gra Adrian Staszewski.

Agata Kołacz

Ekipa Volley Asse-Lennik jest zdecydowanym liderem ligi belgijskiej i w meczu 16. kolejki ponownie nie straciła nawet punktu. Tym razem rywalem ekipy Adriana Staszewskiego była Precura Antwerpia, która premierową odsłonę rozstrzygnęła na swoją korzyść, ale później musiała już uznać wyższość rywala.

Choć to Volley Asse-Lennik wygrało konfrontację, więcej powodów do zadowolenia z indywidualnych osiągnięć mieli gospodarze pojedynku. Mecz w "szóstce" rozpoczęli Jakub Wachnik i Mateusz Przybyła, z kolei Jan Siemiątkowski wszedł w drugim secie na zmianę zadaniową. Adrian Staszewski również zaliczył tylko krótki epizod na boisku: pojawił się w drugiej odsłonie w celu poprawy przyjęcia (3 próby, 33 proc. dokładnego dogrania).

O wiele lepiej wypadli dwaj wcześniej wymienieni zawodnicy. Jakub Wachnik bardzo dobrze radził sobie w przyjęciu (19 prób, 59 proc. dokładnego dogrania). Równie skuteczny był na siatce, otrzymał 28 piłek, z czego skończył 13 (46 proc. skuteczności). Łącznie mecz zakończył z 15 "oczkami" na koncie, bowiem dorzucił do swojego dorobku jeszcze 2 punkty blokiem.

Mateusz Przybyła natomiast dostał od swojego rozgrywającego 12 piłek, z czego skończył dokładnie połowę. Również dwukrotnie skutecznie zatrzymał rywali na siatce, a oprócz tego popisał się asem serwisowym.

Kolejny z Polaków, Piotr Orczyk również wyszedł zwycięsko ze starcia z niżej notowanym rywalem. Knack Roeselare wygrało 3:0 z ekipą Prefaxis Menen. Przyjmujący pojawił się na parkiecie w dwóch setach, kończąc 2 z 2 ataków.