Puchar Polski kobiet: Skrzydłowe bohaterkami sopocianek

Punkty w ataku Katarzyny Zaroślińskiej i Maret Balkestein-Grothues okazały się kluczem do sukcesu PGE Atomu Trefla Sopot w półfinale Pucharu Polski kobiet 2016 z Polskim Cukrem Muszynianką Enea Muszyna.

Szymon Łożyński
Obrończynie tytułu nie miały większych problemów z pokonaniem zespołu z Muszyny (3:0), który w ćwierćfinale sensacyjnie uporał się z Impelem Wrocław. Podopieczne Bogdana Serwińskiego szanse na równorzędną walkę z rywalkami straciły w drugim secie, kiedy roztrwoniły dwupunktową przewagę nad drużyną z Trójmiasta (16:14), zdobywając od drugiej przerwy technicznej zaledwie pięć punktów przy 11 oczkach przeciwniczek. W trzeciej partii, podobnie jak w pierwszej, sopocianki dominowały od pierwszych do ostatnich akcji seta.

Lorenzo Micelli może być spokojny przed finałowym starciem z Chemikiem Police o dyspozycję swoich liderek. Maret Balkestein-Grothues i Katarzyna Zaroślińska zaprezentowały świetną formę. Polka i Holenderka łącznie zdobyły aż 27 oczek. Zaroślińska skończyła 14 z 27 ataków (52 procent skuteczności), a aktualna wicemistrzyni Europy 10 z 18 (56 procent skuteczności).

Zawodniczki PGE Atomu Trefla Sopot w pełni zasłużyły na zwycięstwo. Oprócz ataku podopieczne włoskiego szkoleniowca spisały się lepiej od przeciwniczek także w bloku i przyjęciu zagrywki. Przed niedzielnym starciem drużyna z Trójmiasta musi jednak poprawić dyspozycję w polu serwisowym. Siedem błędów w tym elemencie na przestrzeni trzech krótkich setów nie wystawia sopociankom najlepszego świadectwa.

W przegranym zespole Polski Cukier Muszynianka Enea Muszyna trudno wyróżnić którąkolwiek z siatkarek. Zdecydowanie łatwiej wskazać te, które mogły spisać się lepiej. Reprezentacyjne przyjmujące, poza krótkim fragmentem drugiego seta, Natalia Kurnikowska i Anna Grejman zagrały poniżej swoich możliwości.