LŚ 2016. Zagraniczne media po meczu Polska - Francja: siatkarska uczta, Polacy odrodzili się jak feniks z popiołów

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Krzysztof Porębski /
WP SportoweFakty / Krzysztof Porębski /

Polacy w swoim pierwszym meczu podczas Final Six Ligi Światowej pokonali Francję po tie-breaku, a zagraniczne media są zachwycone postawą Biało-Czerwonych i ich powrotem w tym pojedynku.

W tym artykule dowiesz się o:

"FIVB"
"FIVB"

"FIVB": Konarski wyciągnął Polskę z piekła do nieba

Polska pokonała Francję, obrońcę tytułu, po dramatycznym i emocjonującym tie-breaku, a Polaków do tego zwycięstwa poprowadził Dawid Konarski, zdobywca 20 punktów.

Podopieczni Antigi rozpoczęli pojedynek zdeterminowani, ale starania Earvina N'Gapetha i Benjamina Toniuttiego zapewniły Francuzom triumf w pierwszym secie. W kolejnej partii świetnie grał Antonin Rouzier, zaś polski zespół popełniał błędy własne, przez co przegrywał.

Dziesięciominutowa przerwa dobrze wpłynęła na Biało-Czerwonych, którzy szybko objęli prowadzenie 7:2. Konarski wziął odpowiedzialność za atak, a gospodarze odrodzili się jak feniks z popiołów. W kolejnej odsłonie Polska miała problemy, ale Mateusz Bieniek i Mateusz Mika pokazali, co potrafią.

W tie-breaku Polacy prowadzili już 10:7, ale Francja zdołała wyrównać (10:10). Jednak to było wszystko, na co było stać Trójkolorowych, a reprezentacja Polski wygrała seta 15:12 - obwieścił serwis Światowej Federacji Piłki Siatkowej (FIVB).

"OA Sport"
"OA Sport"

"OA Sport": Polska ograła Francję

Polska pokazała serce do walki! - tak rozpoczął swoją relację ze spotkania Polska - Francja włoski portal "OA Sport".

{"id":"","title":""}

Mistrzowie świata podnieśli się, chociaż przegrywali już 0:2. Zespół napędzany wspaniałą publicznością w Krakowie podniósł głowę i zaliczył świetny powrót, zakończony spektakularnym tie-breakiem.

"volleyball.it"

"volleyball.it": Zaskakujący powrót Polski z starciu z Francją

Gospodarze turnieju finałowego Ligi Światowej dali trochę satysfakcji miejscowej publiczności, odrabiając straty od 0:2 do 3:2. Francuzi popełnili błędy, bo w czwartym secie prowadzili 12:8 i 16:13.

Pierwsze dwa sety toczyły się pod dyktando Francji, która z łatwością wykorzystywała słabość rywali.

Dziesięciominutowa przerwa po dwóch partiach jakby sparaliżowała Trójkolorowych. Doskonałe wejście w polskim zespole zaliczył Mateusz Mika - zauważył serwis "volleyball.it".

"World of Volley"

"World of Volley": Cóż za powrót Polski! Od 0:2 do 3:2 z Francją!

- Cóż za powrót Polski! Od 0:2 do 3:2 z Francją! - grzmi portal "World of Volley".

Mistrzowie świata na początek zmagań w turnieju finałowym Ligi Światowej pokonali broniących tytułu Francuzów. To spotkanie to była prawdziwa siatkarska uczta, wręcz delicje.

"L'Équipe"
"L'Équipe"

"L'Équipe": Les Bleus polegli z Polską

W swoim premierowym meczu w Final Six Ligi Światowej Francuzi przegrali w pięciu setach z mistrzami świata, Polakami.

Początkowo Francja sprawiała dobre wrażenie, wygrywając pierwsze dwa sety (25:21, 25:17).

Jednak podobnie jak w starciu obydwu drużyn w Tokio i tym razem podopieczni Antigi się nie poddali i odwrócili losy meczu - zakomunikował francuski dziennik "L'Équipe".

Czy Twoim zdaniem, Polacy wywalczą złoty medal w Lidze Światowej 2016?