Rio 2016. Siatkarze reprezentacji Rosji odebrali Polakom rekord olimpijski

Siatkarze reprezentacji Rosji w meczu z Egiptem nie pozostawili rywalom żadnych złudzeń. Ostatnia partia czwartkowego pojedynku przeszła jednak do historii igrzysk. Sborna wygrywając 25:9 ustanowiła bowiem nowy rekord olimpijski.

Jacek Pawłowski
Materiały prasowe / cev.lu
Spotkanie z udziałem reprezentacji Rosji i Egiptu zakończyło się rekordowo wysokim zwycięstwem Sbornej. Podopieczni Władimira Alekny pokonali rywali po zaledwie 60 minutach gry. Było to najkrótsze spotkanie w historii turnieju olimpijskiego. Siergiej Tietiuchin i spółka w całym meczu stracili zaledwie 37 punktów. Najwyżej triumfowali w trzeciej odsłonie, zakończonej wynikiem 25:9. Siatkarze ze wschodu pobili tym samym rekord należący wcześniej do... Polaków oraz Hiszpanów. Biało-Czerwoni 14 sierpnia 2008 roku w spotkaniu 2. kolejki igrzysk olimpijskich w Pekinie pokonali Egipt 3:0. Trzecia partia tego meczu zakończyła się wówczas wynikiem 25:10. Taki sam rezultat 19 września w konfrontacji z Faraonami, zanotowali Hiszpanie.

Na przeciwnym biegunie niż czwartkowe spotkanie Rosja - Egipt, znajduje się potyczka z 21 września 2000 roku w Sydney. Reprezentacje Włoch i Argentyny rozegrały wówczas najdłuższy set igrzysk, zakończony wynikiem 40:38.

09.08.2016 Rio de Janeiro Francja - Meksyk 25:12

* uwzgędniono wyłącznie wyniki setów rozgrywanych systemem do 25 punktów. ZOBACZ WIDEO Robert Kaźmierczak przedstawia reprezentację Argentyny (źródło TVP)