Onico AZS Politechnika Warszawska w finale Turnieju Czterech Trenerów

W sobotę odbył się pierwszy dzień organizowanego w Elblągu Turnieju Czterech Trenerów. W inauguracyjnym meczu zawodów Onico AZS Politechnika Warszawska pokonała Indykpol AZS Olsztyn (3:1).

Małgorzata Boluk

Pierwsza partia rozstrzygnęła się po myśli olsztynian. Dzięki dobremu przyjęciu oraz skutecznej grze w ataku Indykpol AZS mógł kontrolować losy seta i ostatecznie zwyciężyć różnicą czterech punktów.

Kolejna odsłona meczu dostarczyła więcej emocji. Efektowne zagrania, długie wymiany i trzymająca w napięciu wymiana ciosów to coś, co kibice lubią najbardziej. Więcej krwi w końcówce zachowała Onico AZS Politechnika Warszawska i wyrównała stan rywalizacji.

W trzecim secie stołeczna drużyna poszła za ciosem. Zespół Jakuba Bednaruka nie miał jednak łatwej przeprawy, ponieważ tuż po drugiej przerwie technicznej tablica wyników wskazywała remis. Niebawem szala zwycięstwa zaczęła przechylać się na stronę warszawiaków, w czym duża zasługa Jana Firleja i jego zagrywek.

W czwartej odsłonie starcia olsztynianom nie udało się odmienić losów spotkania. W finale z Lotosem Treflem Gdańsk zmierzy się ekipa ze stolicy Polski. Indykpol w niedzielę zagra o trzecie miejsce z Espadonem Szczecin.

Indykpol AZS Olsztyn  - Onico AZS Politechnika Warszawska 1:3 (25:21, 25:27, 21:25, 20:25)

Indykpol AZS: Żurek, Pliński, Zniszczoł, Boswinkel, Szostek, Makowski, Śliwka, Woicki, Buchowski, Palacios, Ostaszyk, Zabłocki, Włodarczyk.

Onico AZS Politechnika: Kowalczyk, Olenderek, Smoliński, Zagumny, Halaba, Gruszczyński, Wrona, Samica, Filip, Łapszyński, Świrydowicz, Firlej, Mikołajczak.

Pomóż nam ulepszać nasze serwisy - odpowiedz na kilka pytań.