ZAKSA poluje na własny rekord. 3:0 znakiem firmowym mistrza Polski

ZAKSA Kędzierzyn-Koźle w ostatnich 9 spotkaniach PlusLigi wygrała każde z nich. Mało tego, wszystkie rozstrzygnęła na swoją korzyść w trzech setach. Mistrz Polski poluje więc na własny rekord rozgrywek.

Mateusz Lampart
WP SportoweFakty / Adrian Sawko

Od 12 marca 2016 roku ZAKSA Kędzierzyn-Koźle wszystkie mecze w PlusLidze wygrała 3:0! Taka seria w historii zawodowych rozgrywek w Polsce zdarzyła się jak dotąd tylko raz, właśnie za sprawą aktualnego mistrza Polski. Podopieczni Ferdinando De Giorgiego od 9. do 18. kolejki PlusLigi 2015/2016 wygrali 10 spotkań w trzech setach.

Aktualna seria trwa od 22. kolejki, poprzez przez finał rozgrywek PlusLigi poprzedniego sezonu, aż do inauguracji obecnego. Ekipie z Opolszczyzny kolejno ulegały: Jastrzębski Węgiel (ZAKSA grała na wyjeździe), Łuczniczka (dom), AZS Częstochowa (wyjazd), Cuprum Lubin (wyjazd), Indykpol AZS Olsztyn (dom), Asseco Resovia Rzeszów (dom), Asseco Resovia Rzeszów (dom), Asseco Resovia Rzeszów (wyjazd) i Espadon Szczecin (wyjazd). Żadna z tych drużyn nie potrafiła ugrać choćby jednej partii z kędzierzynianami. W czasie tej serii klub z Mostowej tylko dwukrotnie musiał rozstrzygać sety na przewagi.

Wydawało się, że najlepszy wynik ZAKSY z poprzedniego sezonu może być nie do pobicia przez wiele lat. Okazało się jednak, że jednak jest to możliwe. Sprzyja temu powiększenie PlusLigi i zwiększająca się różnica poziomów pomiędzy czołówką a zespołami z mniejszymi aspiracjami.

Jak długo ZAKSA będzie odprawiać z kwitkiem kolejnych rywali? W najbliższej serii gier ekipa z Opolszczyzny zmierzy się we własnej hali z PGE Skrą Bełchatów. Jeśli w tym pojedynku zwycięży 3:0, to wyrówna swój własny rekord PlusLigi.

Najdłuższe serie zwycięstw 3:0 w PlusLidze:

Zespół Sezon(y) Wygrane z rzędu 3:0