KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Walkower za mecz z Developresem SkyRes nie jest słuszny? To nie koniec sprawy

Profesjonalna Liga Piłki Siatkowej podjęła decyzję w sprawie meczu 1. kolejki Orlen Ligi pomiędzy Tauronem MKS-em Dąbrowa Górnicza a Developresem SkyRes Rzeszów. Dąbrowski klub zapowiada złożenie odwołania.

Olga Krzysztofik
Olga Krzysztofik

Podczas meczu 1. kolejki Orlen Ligi pomiędzy Tauronem MKS-em Dąbrowa Górnicza a Developresem SkyRes Rzeszów został naruszony regulamin. W dąbrowskiej drużynie jednocześnie na boisku przebywały cztery zagraniczne siatkarki, a jedną z nich była Dominika Sobolska.

Wzbudziło to podejrzenia Developresu SkyRes. Rzeszowski klub złożył protest, argumentując że Sobolska występuje na licencji FIVB. W tej sprawie wypowiedziała się również druga strona - prezes dąbrowskiego klubu oraz menadżer zawodniczki, Jakub Dolata.

- Dominika Sobolska podpisała z nami kontrakt 2 marca 2016 roku, czyli jeszcze przed wejściem w życie nowych przepisów. Zgodnie z obowiązującymi w tym zakresie regulacjami powinna być traktowana do końca sezonu 2016/2017 jako zawodniczka krajowa. Kontaktowaliśmy się w tej sprawie z Profesjonalną Ligą Piłki Siatkowej S.A. i z otrzymanych informacji jasno wynikało, że tak będzie - tak w specjalnym oświadczeniu prezes MKS-u Robert Koćma odpowiedział na zarzuty kierowane przez Wiesława Kozieła.

Racja okazała się być po stronie Developresu SkyRes. Dominika Sobolska jest zawodniczką o podwójnym obywatelstwie (polskim i belgijskim), ale w Orlen Lidze występuje na licencji FIVB. Stąd decyzja Profesjonalnej Ligi Piłki Siatkowej z dnia 21.10.2016 o zweryfikowaniu wyniku spotkania pomiędzy Tauronem MKS-em a Developresem SkyRes jako walkowera dla rzeszowianek, które tym samym wygrały 3:0 (25:0, 25:0, 25:0).

Natychmiast na tę decyzję odpowiedział Tauron MKS. Klub zamierza skorzystać z prawa odwołania. - Będziemy się odwoływać, bo uważamy, że działaliśmy zgodnie z literą prawa - podkreślił prezes Robert Koćma.

Blog Vitala Heynena - trener mistrzów świata pisze specjalnie dla Czytelników WP!

Czy MKS powinien lepiej zweryfikować kwestię licencji Dominiki Sobolskiej przed startem Orlen Ligi?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Siatkówkę na Facebooku
Zgłoś błąd
mks.dabrowa.pl
Komentarze (7)
 • radarek Zgłoś komentarz
  Myślę, że Dąbrowa powinna jeszcze podziękować Rzeszowowi za taki obrót sprawy bo jeśli by ktoś odkrył ten błąd np. w 10 kolejce a Dąbrowa wygrałaby z parę meczy i co wtedy? a tak
  Czytaj całość
  to tylko jeden mecz w plecy i po sprawie. Jeśli chodzi o zmiany regulaminowe to już w tamtym roku było wiadomo, że od nowego sezonu będzie musiało być na boisku troje siatkarek z polskimi licencjami i wszystko na ten temat.
  • stary kibic Zgłoś komentarz
   W marcu już było wiadomo o zmianie przepisów. Stąd nikt nie kontraktował Achrema czy Gładyra. Jedyny Tichacek z zeszłorocznym kontraktem utrzymał swój polski status. Dobrze, że sprawa
   Czytaj całość
   została ruszona przy I kolejce i zostanie ostatecznie wyjaśniona. Nie ma znaczenia, kto domaga się jej wyjaśnienia - w kolejnych meczach mógł to być inny klub. Jeśli był to błąd regulaminowy, to "z urzędu" niejako musi się zająć tym gremium odpowiedzialne za stosowanie regulaminów, czyli PLPS. Akurat ze Skrą żadne porównanie, bo Dominika rozegrała całe spotkanie, a błąd w Szczecinie nastąpił w jednym obejściu. I zachowanie Espadonu jest zupełnie zrozumiałe. Nie ma co wieszać psów na Developresie - akurat w tym przypadku ruch zrozumiały i sensowny.
   • Spiff Zgłoś komentarz
    Z Rzeszowa robi się powoli taki mały piesek chichuahua, który głośno szczeka na większe psy. Mam nadzieję, że Dąbrowa jeszcze zawalczy o swoje (w mojej opinii) - czyli słusznie
    Czytaj całość
    wygrany mecz. A Developresowi życzę w końcu wygranego meczu - sportowo - bo od początku ich istnienia w OL ciężko z tym. ... Taki Espadon Szczecin potrafił pokazać klasę.
    Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
    ×
    Sport na ×