PGE Skra Bełchatów - Lotos Trefl Gdańsk: Michał Winiarski na wagę zwycięstwa

MVP zwycięskiego meczu PGE Skry Bełchatów z Lotosem Treflem Gdańsk został wybrany Michał Winiarski. Spotkanie zakończyło się wynikiem 3:0.

Dominika Pawlik
Nie bez powodu Michał Winiarski dostał statuetkę dla najlepszego zawodnika spotkania, bowiem był wiodącą postacią. To właśnie on postawił kropkę nad "i" w dwóch pierwszych setach. Szczególnie końcówka drugiej odsłony była imponująca w jego wykonaniu, najpierw skończył atak, a następnie zaserwował asa.

Przyjmujący w sumie wywalczył 13 punktów: skończył 10 z 13 ataków, dołożył dwa bloki i wspomnianego asa. Był również ostoją w przyjęciu, rywale celowali w niego 12 razy, policzono mu 67 proc. odbioru pozytywnego i 33 proc. perfekcyjnego.

Wyróżniającą się postacią był również Mariusz Wlazły, zdobywca 15 punktów, a także Srećko Lisinac, który tym razem zdobył 10 "oczek", w tym dwa blokiem.

Najjaśniejszym punktem Lotos Trefl Gdańsk był zdecydowanie Mateusz Mika, który był przez bełchatowian ostrzeliwany zagrywkami. Reprezentant Polski w sumie punktował jedenastokrotnie, z czego najlepszy w jego wykonaniu był drugi set.