KokpitKibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Tenis
  • Zimowe

Kw. LM: niespodziewana porażka Dynama Krasnodar w Belgradzie, triumfy Eczacibasi Stambuł i Volley Modena

W pierwszych spotkaniach III rundy kwalifikacji do fazy grupowej Ligi Mistrzyń zwycięstwa odniosły tureckie Eczacibasi Vitra Stambuł, serbska Vizura Belgrad oraz włoska Liu-Jo Nordmeccanica Volley Modena.

Tomasz Rosiński
Tomasz Rosiński
Naszpikowana gwiazdami ekipa Eczacibasi problemy w starciu z Minczanką Mińsk miała tylko w jednym - drugim w kolejności - secie, którego przegrała 21:25. W pozostałych partiach ekipa ze Stambułu odniosła pewne zwycięstwa (kolejno do 22, 11 i 19), triumfując w całej konfrontacji 3:1.

Kluczem do wygranej tureckiej drużyny okazała się przede wszystkim jej znakomita postawa w polu serwisowym (11:4). Liderką przyjezdnych w ofensywie była amerykańska przyjmująca Jordan Larson-Burbach, która zdobyła 15 punktów, atakując z 65-procentową skutecznością. Z niezłej strony pokazały się również zawodniczki znane z występów w Orlen Lidze, a mianowicie Maja Ognjenović (1 pkt) i Rachael Adams (12 pkt).

Po pojedynku z dużą ilością błędów, dość niespodziewanie zespół z Belgradu postawił rosyjskiemu Dynamu Moskwa trudne warunki gry i odniósł wiktorię po tie-breaku.

Mistrzynie Serbii błysnęły w bloku, którym zdobyły aż 23 punkty, przy 14 punktowych blokach siatkarek z Rosji. Najwięcej oczek dla Vizury - dwadzieścia dwa - wywalczyła Sladjana Eric.

Pokaz siły w starciu z prowadzonym przez trenera Laurenta Tillie dał Liu-Jo Nordmeccanica, który wygrał 3:0. Włoska drużyna przeważała szczególnie w ataku (42:29) i bloku (10:5).

Klub z Włoch do triumfu poprowadziło trio: Neriman Ozsoy (16 pkt) - Yvon Belien (10 pkt) - Laura Heyrman (10 pkt).

Potyczki rewanżowe odbędą się 19 listopada 2016 r. (sobota).

Wyniki pierwszych meczów III rundy kwalifikacji do Ligi Mistrzyń:

Minczanka Mińsk - Eczacibasi Vitra Stambuł 1:3 (22:25, 25:21, 11:25, 19:25)

Minczanka Mińsk: Seryk, Kawalczuk, Silancewa, Stoliar, Charnawec, Kananowicz, Fedarynczyk (libero) oraz Tsupranawa, Dudkina.

Eczacibasi Vitra Stambuł: Larson-Burbach, Adams, Ognjenović, Koszeliewa, Daher Pallesi, Bosković, Kuzubasioglu (libero) oraz Sebnem Akoz, Ozdemir, Demir Guler.

***

Vizura Belgrad - Dynamo Krasnodar 3:2 (23:25, 25:21, 19:25, 25:19, 15:7)

Vizura Belgrad: Lozo, Kocić, Eric, Lazović, Aleksić, Cirović, Pusić (libero) oraz Zlatković, Matović, Gajević, Veselinović.

Dynamo Krasnodar: Czaplina, Jurewa, Perepełkina, Małych, Nikołajewa, Sinicyna, Babina (libero) oraz Szlachowaja, Tuszowa, Surcewa.

***

Liu-Jo Nordmeccanica Volley Modena - RC Cannes 3:0 (25:19, 25:23, 25:16)

Liu-Jo Nordmeccanica Volley Modena: Ozsoy, Heyrman, Belien, Brakocević, Ferretti, Bosetti, Leonardi (libero) oraz Garzaro.

RC Cannes: Sawenczuk, Kloster, Thomaz De Aquino, Dimitrowa, Kodola, Grbić, Zayasu (libero) oraz Ortschitt, Gicquel.

***

Agel Prościejów - Tauron MKS Dąbrowa Górnicza 1:3 (25:13, 19:25, 19:25, 17:25) => RELACJA

ZOBACZ WIDEO Kapustka: Drzemie we mnie ogromny głód pilki (źródło: TVP SA)


Blog Vitala Heynena - trener mistrzów świata pisze specjalnie dla Czytelników WP!
Która Twoim zdaniem drużyna awansuje do fazy grupowej Ligi Mistrzyń?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Siatkówkę na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna
Komentarze (0)
    Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
    ×
    Sport na ×