Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Skoki

Wydział Dyscypliny PZPS podjął decyzję w sprawie incydentu w Spale

Podczas meczu rozgrywek pierwszej ligi pomiędzy ekipami SMS PZPS Spała i SKS Hajnówka doszło do sporego skandalu. Zawodnicy obu klubów wdali się w bójkę w trakcie spotkania. PZPS podjął decyzję o ukaraniu winnych.

Ola Piskorska
Ola Piskorska
Siatkówka WP SportoweFakty / Iza Zgrzywa / Siatkówka

Podczas wtorkowego posiedzenia Wydziału Dyscypliny PZPS rozpatrywana była podjęta przez Wydział z urzędu sprawa incydentu podczas meczu I ligi mężczyzn pomiędzy SMS Spała  a SKS Hajnówka, który rozegrany został 26 listopada 2016 roku.

Członkowie Wydziału zapoznali się z dostarczoną dokumentacją meczową i obejmującym incydent zapisem video przedstawionym przez SMS Spała. Wysłuchano również wyjaśnień i zadawano pytania zawodnikom ze Spały bezpośrednio zaangażowanym w przebieg wydarzeń z 26 listopada 2016 roku oraz Sebastianowi Pawlikowi, trenerowi zespołu SMS.

Po analizie dokumentów, zapisu video, oświadczeń i zeznań Wydział na podstawie §18 ust. 1 pkt 15 w związku z § 16 ust. 1 pkt 2 Przepisów Dyscyplinarnych PZPS postanowił za naganne zachowanie i czynną agresję w dniu 26 listopada 2016 roku w Spale podczas zawodów pomiędzy SMS PZPS Spała a SKS Hajnówka nałożyć:

- na zawodnika Jakuba Szymańskiego karę okresowego zawieszenia w prawach do uczestnictwa w sześciu kolejnych meczach rozgrywek,

ZOBACZ WIDEO Ireneusz Mazur: Wszyscy kandydaci to dobrzy szkoleniowcy

- na zawodnika Damiana Czetowicza karę okresowego zawieszenia w prawach do uczestnictwa w trzech kolejnych meczach rozgrywek,

- na zawodnika Norberta Hubera karę okresowego zawieszenia w prawach do uczestnictwa w dwóch kolejnych meczach rozgrywek oraz na podstawie tych samych przepisów za naganne, wulgarne i obelżywe zachowanie zawodnika wobec sędziów po zakończeniu zawodów pomiędzy KPS Siedlce a SMS PZPS Spała w dniu 19 listopada 2016 roku nałożyć również:

- karę okresowego zawieszenia w prawach do uczestnictwa w czterech kolejnych meczach rozgrywek.

Wydział Dyscypliny łącząc wymierzone kary nałożył na Norberta Hubera karę łączną okresowego zawieszenia w prawach do uczestnictwa w sześciu kolejnych meczach rozgrywek.

Ukaranym przysługuje prawo odwołania od decyzji Wydziału Dyscypliny do Sądu Odwoławczego PZPS.

Wydział Dyscypliny będzie wnioskować do Zarządu Polskiego Związku Piłki Siatkowej o przeprowadzenie dla uczniów Szkoły Mistrzostwa Sportowego PZPS zajęć wychowawczych i szkoleń z zakresu przepisów gry.

Jeżeli chcesz być na bieżąco ze sportem, zapisz się na codzienną porcję najważniejszych newsów. Skorzystaj z naszego chatbota, klikając TUTAJ.

Polub Siatkówkę na Facebooku
Zgłoś błąd
pzps.pl
Komentarze (0)
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×