Indykpol AZS Olsztyn - Cerrad Czarni Radom: twierdza Urania znów niezdobyta

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Anna Klepaczko /
WP SportoweFakty / Anna Klepaczko /

Niedzielna konfrontacja pomiędzy Indykpolem AZS-em Olsztyn a Cerradem Czarnymi Radom zakończyła się triumfem gospodarzy. Gospodarze zwyciężyli 3:1, zaś statuetka dla MVP meczu trafiła do Wojciecha Włodarczyka.

Pierwszy punkt spotkania 15. kolejki trafił na konto Czarnych, po bezbłędnym ataku kapitana - Wojciecha Żalińskiego. Od początku pierwszej odsłony goście byli aktywni w ofensywie. Oba zespoły prowadziły zawzięty pojedynek, lecz po błędzie Aleksandra Śliwki i asie serwisowym Davida Smitha, Czarni wysunęli się na kilkupunktowe prowadzenie. Podopieczni Roberta Prygla wyraźnie dominowali w mocnej zagrywce. Pierwszej zmiany dokonał Andrea Gardini, wprowadzając Ezequiela Palaciosa, za Jana Hadravę. Dalsze losy seta przebiegały niezmiennie pod dyktando gości, co dało im zwycięstwo 22:25.

W drugim secie role się odmieniły i rozbudzeni olsztynianie uruchomili swoje rezerwy energii, wychodząc na prowadzenie 8:4. Siatkarze zaczęli stawiać mur nie do pokonania, do czego przysłużyli się Aleksander Śliwka i Miłosz Zniszczoł. Serię doskonałych ataków zaliczył Wojciech Włodarczyk, do czego dołożył asa serwisowego. Przewaga olsztynian rosła, a siatkarze z Mazowsza nie mieli nic do powiedzenia (22:12). Blok duetu Kochanowski, Włodarczyk zakończył drugą rundę (25:16).

Dziesięciominutowa przerwa nie rozproszyła olsztynian, lecz zachęciła ich do jeszcze większej walki. Bowiem siatkarze od pierwszej piłki wiedli prym. Po stronie przyjezdnych było widać niepewność i niedogadanie przy odbiorze. Oczekiwaniom sprostał młodziutki środkowy, Jakub Kochanowski, który bombardował przeciwników swoimi atakami. Po stronie Czarnych Wojciech Żaliński i Tomasz Fornal robili co mogli, lecz ostatecznie piłka setowa należała do gospodarzy (25:20).

Czwarta odsłona była kontynuacją dobrej passy Akademików. Po dwukrotnym błędzie Łukasza Wiese , olsztynianie odskoczyli na przewagę kilku punktów. Czarni bronili się jak mogli, lecz było widać, że olsztynianie są na fali i walczą o każdą piłkę. Gospodarze pokazali klasę i doprowadzili przewagę do końca.  [event_poll=71186] PlusLiga, 15. kolejka:

Indykpol AZS Olsztyn - Cerrad Czarni Radom 3:1 (22:25, 25:16, 25:20, 25:15)

AZS Olsztyn: Hadrava, Pliński, Zniszczoł, Śliwka, Woicki, Włodarczyk, Żurek (libero), Palacios, Kochanowski.

Czarni Radom: Bołądź, Żaliński, Kędzierski, Kohut,Smith, Fornal, Watten (libero), Ziobrowski, Wiese, Zwiech, Urbanowicz.

MVP: Wojciech Włodarczyk (AZS).