MKS - Espadon: bezradność szczecinian w Będzinie

W spotkaniu 15. kolejki rozgrywek PlusLigi 2016/2017, MKS Będzin nie dał żadnych szans Espadonowi Szczecin, wygrywając 3:0.

Tomasz Rosiński
drużyna MKS-u Będzin WP SportoweFakty / Roksana Bibiela / Na zdjęciu: drużyna MKS-u Będzin
Szczecinianie przystępowali do poniedziałkowego pojedynku w dość dobrych humorach po zwycięstwie w trzech setach z Effectorem Kielce. Natomiast MKS w ostatnich konfrontacjach musiał uznać wyższość ZAKSY Kędzierzyn-Koźle i Asseco Resovii Rzeszów.

Goście na samym początku rzucili się do frontalnych ataków, a ciężar gry na swoje barki starał się brać atakujący Danaił Miluszew, za sprawą którego Espadon prowadził 5:2. Wydawało się, że podopieczni Michała Gogola kontrolują boiskowe wydarzenia, gdyż jeszcze powiększyli swoją przewagę (11:15). Jednakże z czasem będzinianie zaczęli wykorzystywać błędy swoich rywali, zaś nie do zatrzymania był Rafael Rodrigues Araujo (16:16). Od tego momentu gospodarze radzili sobie wręcz znakomicie, a Brazylijczyka wsparł Marcin Waliński. Ostatecznie będzińska ekipa triumfowała w pierwszym secie do 19.

Wiktoria w inauguracyjnej odsłonie dodała pewności siebie siatkarzom z Będzina, którzy z każdą kolejną akcją coraz lepiej poczynali sobie w bloku (10:7). Umiejętnie grą miejscowych zawodników kierował Jonah Seif, który dobrze na środku współpracował z Arturem Ratajczakiem (16:11). Espadon Szczecin miał kłopoty w polu serwisowym, przez co nie był w stanie zniwelować tych strat i poległ zdecydowanie 16:25.

MKS Będzin po dziesięciominutowej przerwie nie zamierzał zwalniać tempa, a skutecznie na lewym skrzydle radził sobie Kyle Russell (7:5). Przyjezdni starali się walczyć, jednakże nie mieli argumentów do podjęcia rękawicy w tej konfrontacji (19:17). W końcowym rozrachunku gracze prowadzeni przez Stelio DeRocco zwyciężyli w trzeciej części rywalizacji 25:21, natomiast w całej potyczce 3:0.

PlusLiga, 15. kolejka:

MKS Będzin - Espadon Szczecin 3:0 (25:19, 25:16, 25:21)

MKS Będzin: Waliński (17), Ratajczak (4), Seif (1), Russell (11), Rejno (4), Araujo (16), Potera (libero) oraz Roberts.

Espadon Szczecin: Gałązka (7), Miluszew (5), Ruciak (9), Sladecek (2), Wika (8), Cedzyński (4), Mihułka (libero) oraz Petković, Wołosz.

Maciej Kolendowski

Czy uważasz, że Marcin Waliński zasłużył na miano MVP meczu MKS Będzin - Espadon Szczecin?