Chemik Police zdominował Atom Trefl Sopot. Tylko jeden pożar, a dużo prezentów

Siatkarki Chemika Police zwyciężyły 3:0 z Atomem Treflem Sopot. Drużyna z Trójmiasta popełniła dużo błędów, a kiedy miała szansę na wygranie seta, trener Jakub Głuszak wprowadził Katarzynę Zaroślińską.

Siatkarki Chemika Police WP SportoweFakty / Asia Błasiak / Siatkarki Chemika Police
O atakującej Chemika Police powiedziano najwięcej przed meczem. Trudno się dziwić, skoro w czwartek spotkała się z Atomem Treflem Sopot po raz pierwszy od czasu transferu z Trójmiasta do Polic. Mecz zaczęła w kwadracie rezerwowych razem z innymi gwiazdami Chemika i dopóki gra dublerek kleiła się, nie musiała interweniować. Katarzyna Zaroślińska i rozgrywająca Joanna Wołosz ugasiły jedyny pożar w drugim secie przy stanie 15:18.

Zaroślińska postawiła dwa bloki, skończyła kilka ważnych akcji i Chemik odebrał Atomowi szansę na wygranie partii. Atakująca została na boisku na trzeciego seta, a mecz zakończyła z 71 proc. skuteczności w ataku. Lepsza w tym elemencie była tylko Agnieszka Bednarek-Kasza, która dorzuciła cztery punkty blokiem i odebrała statuetkę MVP.

Blok był jedynym elementem, w którym drużynowo górował Atom Trefl. Aż sześć siatkarek z Sopotu minimum raz zatrzymały rywalkę na siatce, a Justyna Łukasik zrobiła to trzykrotnie. W sidła przyjezdnych wpadała najczęściej Anna Werblińska, choć również Blagojević oraz Montano były dalekie od nieomylności.

Pozostałe elementy ze wskazaniem na Chemika. Tradycyjnie na krajowym podwórku policzanki rządziły w ataku i lepiej przyjmowały. O ten drugi aspekt siatkarskiego rzemiosła zadbała przede wszystkim Werblińska, która miała 62 procent pozytywnego odbioru. Po przeciwnej stronie siatki żadna przyjmująca nie przekroczyła 40 procent.

Przyjezdne z Sopotu mogły mieć do siebie dużo pretensji za błędy. Chemik dostał zdecydowanie za dużo prezentów od rywalek. W zagrywce osiem, a w ataku 11. Tylko bardziej stabilna gra pozwalała Atomowi Treflowi myśleć o sprawieniu niespodzianki. Tego zabrakło, a Chemik zwyciężył po raz 13. w sezonie.