KSZO Ostrowiec Św. - Giacomini Budowlani Toruń: pewna wygrana gospodyń na koniec roku

Siatkarki KSZO Ostrowiec Św. pokonały przed własną publicznością ekipę Giacomini Budowlanych Toruń nie oddając rywalkom nawet jednego seta.

Anna Soboń
Anna Soboń
WP SportoweFakty / Rafał Soboń

Świetnie początek spotkania rozpoczęły siatkarki KSZO, które po błędach rywalek oraz punktowej zagrywce Doroty Ściurki (3:0) zmusiły trenera gości do przerwy na żądanie. Niewiele to jednak zmieniło w sytuacji na boisku i szybko ostrowczanki odjechały na kilka oczek (11:4). Spore problemy z przejęciem zagrywki gospodyń miały siatkarki Giacomini Budowlanych Toruń, co przełożyło się na wynik (17:7). Przy stanie 19:9, rywalki jakby się obudziły i próbowały zmniejszyć dystans, ale przewaga KSZO była na tyle duża, że to miejscowe po ataku Ściurki wygrały pierwszą partię do 18.

Drugi set lepiej zaczęła drużyna gości (0:2), ale pomarańczowo-czarne szybko wyrównały i wróciły na właściwy tor. Bardzo dobrze w polu zagrywki spisywała się Roksana Brzóska, która wzięła w tym elemencie ciężar gry na siebie (9:5). Niewiele gorzej radziły sobie inne siatkarki KSZO, co sprawiło, że zawodniczki z hutniczego miasta pewnie zmierzały po zwycięstwo w drugim secie (20:14). Końcówka bezsprzecznie należała do gospodyń, które po ataku Aleksandry Gancarz  w siatkę wygrały wysoko w drugim secie do 15.

Trzeci set praktycznie cały czas kontrolowały siatkarki trenera Parkitnego (6:4). Przy stanie 15:7 po punktowej zagrywce Julii Piotrowskiej trener gości poprosił o czas, ale rozpędzone ostrowczanki nie dały szans rywalkom na odrobienie strat (18:10). Mimo, że ekipa Giacomini Budowlanych Toruń podkręciła tempo w końcówce spotkania (24:21), to po błędzie przełożenia rąk po stronie torunianek zespół z hutniczego miasta wygrał trzecią odsłonę do 21 i całe spotkanie bez straty seta (3:0)

KSZO Ostrowiec SA - Giacomini Budowlani Toruń 3:0 (25:18, 25:15, 25:21)

KSZO: E. Polak, Brzóska, Ściurka, Kapturska, Soter, Piotrowska, Pavlukovskaya (libero).

Budowlani Toruń: Wójcik, Wojcieska, Pauleva, Lewandowska, P. Polak, Pavan, Martinez (libero) oraz Jasińska, Janik, Gancerz, Ryznar.

MVP: Roksana Brzóska (KSZO).

Informacje sportowe możecie śledzić również w aplikacji WP SportoweFakty na Androida (do pobrania w Google Play) oraz iOS (do pobrania w iTunes). Komfort i oszczędność czasu!

Czy Roksana Brzóska zasłużenie zdobyła statuetkę MVP spotkania?