Liga Mistrzyń: derby Stambułu dla VakifBanku, stracony set Urałoczki

W meczach drugiej kolejki grupy D siatkarskiej Ligi Mistrzyń zwycięstwa odniosły VakifBank Stambuł oraz Urałoczka Jekaterynburg. Turecki zespół pokonał 3:2 rywala zza miedzy - Eczacibasi Vitra. Z kolei Rosjanki wygrały z SC Dresdner.

Łukasz Witczyk
Na ten pojedynek ostrzyli sobie zęby kibice w Stambule. Dwie drużyny z tego miasta mają ambitne cele i chcą wygrać całe rozgrywki. W obu ekipach nie brakuje największych gwiazd światowej siatkówki. Mecz dobrze rozpoczął się dla VakifBanku, który odniósł zwycięstwa w dwóch pierwszych setach. W obu gospodynie ugrały po 21 punktów.

Dwa przegrane sety podziałały mobilizująco na siatkarki Eczacibasi Vitra Stambuł, które robiły wszystko, by derbowego starcia nie przegrać w trzech partiach. Gospodynie uwierzyły w swoje umiejętności, wzmocniły zagrywkę i poprawiły przyjęcie. To pozwoliło doprowadzić do remisu i o losach spotkania zadecydował tie-break. W ostatniej partii triumfował zespół gości i zapewnił sobie drugą wygraną w tej edycji Ligi Mistrzyń.

Eczacibasi Vitra Stambuł - VakifBank Stambuł 2:3 (21:25, 21:25, 25:21, 25:20, 10:15)

Eczacibasi Vitra: Bosković, Daher Pallesi, Adams, Larsson, Koszelewa, Ognjenović, Kuzubasioglu (libero) oraz Sebnem Akoz, Baladin, Ozdemir, Demir Guler.

VakifBank: Kirdar, Zhu, Akman Caliskan, Sloetjes, Aydemir Akyol, Rasić, Orge (libero) oraz Ozbay, Gurkaynak, Hill.

Mniej emocji przyniosło starcie pomiędzy Urałoczką Jekaterynburg i SC Dresdner. Zdecydowanymi faworytkami były gospodynie, ale pierwszej partii nie mogą zaliczyć do udanych. Duża liczba błędów sprawiła, że górą były przyjezdne, które wygrały aż 25:16. To było jednak wszystko na co było stać SC Dresdner.

W trzech kolejnych setach podrażnione wysoką porażką siatkarki Urałoczki dominowały już w każdym elemencie. Szybko wywalczyły sobie przewagę, której nie oddawały do końca danej partii i odniosły pewne zwycięstwo, choć początek meczu tego nie zapowiadał.

Urałoczka Jekaterynburg - SC Dresdner 3:1 (16:25, 25:17, 25:20, 25:16)

Urałoczka: Irysowa, Ewdokimowa, Klimets, Babeszina, Parubets, Kuriło, Karpol (libero), Szramkowa (libero) oraz Safonowa, Rusakowa.

SC: Cooper, Smutna, McMahon, Schwabe, Johnson, Schoot (libero) oraz Apitz, Birks, Strumiło, Purchartova, Rolfzen.

Czy VakifBank Stambuł wygra tę edycję Ligi Mistrzyń?