Puchar CEV: faworyci nie zawiedli

W rewanżowych spotkaniach Pucharu CEV mężczyzn obyło się bez sensacji. Pewny awans do kolejnej rundy wywalczyły zespoły Diatec Trentino, Gazprom-Jugra Surgut oraz LPR Volley Piacenza.

Łukasz Witczyk
Siatkówka WP SportoweFakty / Iza Zgrzywa / Siatkówka
Diatec Trentino ograło przed własną publicznością Hurrikaani Loimaa 3:0 i cieszyło się z awansu do 1/8 finału Pucharu CEV. Do najlepszej szesnastki tych rozgrywek pewny awans wywalczyły również inne ekipy zaliczane do faworytów: Gazprom-Jugra Surgut i LPR Volley Piacenza. Obie drużyny straciły w rewanżu po secie.

Do rozstrzygnięcia trzech dwumeczów niezbędne było rozegranie złotego seta. Dzięki triumfowi w dodatkowej partii awans wywalczyły drużyny Arago de Sete, Volley Armisiwil oraz Crvena Zvezda Belgrad. Zespół ze stolicy Serbii stoczył wyrównany bój z Topvolley Callant Antwerp. Złoty set zakończył się wynikiem 22:20.

Wyniki:

Gazprom-Jugra Surgut* - Olympiakos Pireus 3:1 (25:18, 17:25, 25:15, 25:18)

Tiikerit Kokkola - Cez Karlovarsko* 1:3 (29:27, 19:25, 18:25, 23:25)

PAOK Saloniki* - OK Novi Pazar 3:2 (18:25, 25:17, 20:25, 28:26, 18:16)

Volejbal Brno - Tours VB* 1:3 (19:25, 14:25, 25:22, 23:25)

Lindemans Aalst* - Hapoel Yoaw Kfar Saba 3:0 (25:17, 25:13, 25:18)

Arago de Sete* - SK Aich/Dob 3:0 (25:23, 25:16, 25:19, złoty set: 15:13)

Crvena Zvezda Belgrad* - Topvolley Callant Antwerp 3:1 (18:25, 25:21, 25:22, 25:18, złoty set: 22:20)

United Volleys Rheinmain* - OK Mladost Brcko 3:0 (25:13, 25:9, 25:13)

Fenerbahce Stambuł* - Hapoel Mate-Asher Akko 3:0 (25:23, 25:20, 25:20)

Abiant Lycurgus Groningen* - Levski Sofia 3:2 (25:22, 23:25, 25:20, 20:25, 15:9)

Volley Armisiwil* - CSKA Sofia 3:1 (25:22, 25:22, 25:27, 25:17, złoty set: 15:8)

GFC Ajaccio* - Budvanska Rivijera Budva 3:0 (25:20, 25:11, 28:26)

C.S. Arcada Galati* - Vojvodina NS Seme Nowy Sad 3:2 (25:19, 22:25, 22:25, 25:21, 15:12)

Hypo Tirol Innsbruck - LPR Volley Piacenza* 1:3 (20:25, 16:25, 25:12, 23:25)

Gentofte Volley - VaLePa Sastamala* 0:3 (23:25, 29:31, 21:25)

Diatec Trentino* - Hurrikaani Loimaa 3:0 (25:18, 25:19, 25:19)