Lotos Trefl - Indykpol AZS: olsztynianie zdobyli Gdańsk

W pojedynku 28. kolejki PlusLigi 2016/2017, zespół Indykpol-u AZS-u Olsztyn w trzech setach pokonał na wyjeździe Lotos Trefl Gdańsk.

Tomasz Rosiński
Indykpol AZS Olsztyn WP SportoweFakty / Asia Błasiak / Indykpol AZS Olsztyn
Spotkanie Lotosu Trefla (7. miejsce) z Indykpolem AZS-em (5. lokata) zapowiadało się dość interesująco, a obydwie drużyny stanęły na wysokości zadania i zaprezentowały ciekawą siatkówkę.

Od samego początku starcia w Ergo Arenie trwała zażarta walka i nikomu nie udawało się wypracować bezpiecznej przewagi (7:7). Liderami olsztynian byli Wojciech Włodarczyk i Jan Hadrava, zaś po drugiej stronie dobrze radzili sobie Damian Schulz oraz Mateusz Mika (16:16). W końcówce zaczęli przyspieszać goście, którzy wyszli na prowadzenie 24:22, ale szybko potrafili wyrównać gospodarze i wszystko miało się rozstrzygnąć po grze na przewagi. W niej lepiej poradzili sobie siatkarze z Olsztyna, których do wygranej 28:26 w pierwszym secie poprowadził przyjmujący Włodarczyk.

Podrażnieni gdańszczanie z wysokiego "c" rozpoczęli drugą partię, szybko obejmując prowadzenie 7:2. Jednakże z czasem podopieczni Andrei Gardiniego przebudzili się z letargu i zaczęli systematycznie odrabiać straty (10:8). Trudne zagrywki posyłał Jakub Kochanowski, a ponadto przyjezdni byli skuteczni w bloku i doprowadzili do remisu 12:12. Znakomicie w obronie poczynał sobie Michał Żurek i po jego interwencjach drużyna z Olsztyna wyprowadzała zabójcze kontrataki (14:16). Lotos Trefl nie zamierzał odpuszczać i ponownie doszło do horroru na finiszu II odsłony (24:24). I tym razem więcej zimnej krwi w decydujących akcjach zachowali olsztyńscy zawodnicy, którzy triumfowali do 25.

Dziesięciominutowa przerwa źle wpłynęła na poczynania graczy z Gdańska, którzy popełniali sporo błędów własnych, przez co przegrywali 0:6. Od tego momentu olsztynianie starali się kontrolować boiskowe wydarzenia, a wysoką dyspozycję prezentował Hadrava (7:13). Akademicy pewnie kończyli swoje akcje, zaś gdańszczanie nie mieli argumentów do skutecznej walki i polegli w tym secie 17:25, zaś w całej potyczce 0:3.

PlusLiga, 28. kolejka:

Lotos Trefl Gdańsk - Indykpol AZS Olsztyn 0:3 (26:28, 25:27, 18:25)

Lotos Trefl Gdańsk: Masny, Schulz, Mika, Hebda, Gawryszewski, Paszycki, Gacek (libero) oraz Majcherski (libero), Romać, Niemiec, Stępień, Pietruczuk, Grzyb.

Indykpol AZS Olsztyn: Hadrava, Woicki, Włodarczyk, Śliwka, Kochanowski, Pliński, Żurek (libero) oraz Zabłocki (libero), Boswinkel, Zniszczoł.

Mariusz Gadzina

Czy Jan Hadrava zasłużył na miano MVP meczu Lotos Trefl Gdańsk - Indykpol AZS Olsztyn?