LM: Berlin Recycling Volleys bliżej Final Four. Wicemistrzowie Rosji pokonani

W pierwszym meczu 2. rundy play-off Ligi Mistrzów Berlin Recycling Volleys pokonał na własnym boisku Dynamo Moskwa 3:2. Gospodarze podnieśli się przegrywając już 0:2 w setach.

Joanna Wyrostek
siatkarze Berlin Recycling Volleys Materiały prasowe / CEV / Na zdjęciu: siatkarze Berlin Recycling Volleys

Początek meczu był bardzo wyrównany. Na pierwszą przerwę techniczną Dynamo Moskwa schodziło prowadząc 8:6, ale po nieskończonych atakach Konstantina Bakuna gospodarze wyszli na 9:8. Dzięki świetnym zagrywkom Berlin Recycling Volleys stopniowo osiągnął kilkupunktową przewagę, ale Dynamo doprowadziło do remisu w końcówce, którą rozstrzygnęło na swoją korzyść. Bardzo dobrym posunięciem okazała się podwójna zmiana, której dokonał Jurij Mariczew, wprowadzając Pawła Krugłowa i Siergieja Antipkina za Siergieja Grankina i Konstantina Bakuna.

Bardzo podobny przebieg miał kolejny set. Ponownie po 20. punkcie na boisku pojawili się zmiennicy i znów po wyrównanej walce minimalnie lepsi okazali się wicemistrzowie Rosji. W trzecim secie siatkarze Dynama popełniali sporo błędów własnych w ataku i przyjęciu zagrywki, przez co w połowie partii przegrywali już 4 punktami. Fragment bardzo dobrej gry w polu serwisowym miał Robert Kromm. Tym razem podwójna zmiana w zespole z Moskwy nie przyniosła nic dobrego i niemiecka drużyna zmniejszyła straty na 1:2 w setach.

W czwartej odsłonie spotkania gospodarzem poszli za ciosem: wykorzystali błędy rywali i doprowadzili do piątej partii. W decydującej rozgrywce od początku objęli prowadzenie, świetnie serwowali i atakowali na kontrze. Ku uciesze kibiców odnieśli wielkie zwycięstwo po zaciętej walce, które przybliżyło ich do półfinału Ligi Mistrzów.

Najwięcej punktów w meczu zaliczył Paul Carroll - 19, przy 54-procentowej skuteczności w ataku. Dla Dynama Moskwa 15 oczek zdobył Konstantin Bakun. Oba zespoły popełniły po 9 błędów w przyjęciu i 7 razy punktowały bezpośrednio z zagrywki.

Liga Mistrzów 1/3 finału, 1. mecz:

Berlin Recycling Volleys - Dynamo Moskwa 3:2 (23:25, 22:25, 25:19, 25:18, 15:10)

Berlin Recycling Volleys: Okolić (7), Kromm (14), Vigrass (8), Żukowski (1), Schott (9), Carroll (19), Perry (Libero)

Dynamo Moskwa: Grankin (2), Bakun (15), Wołkow (6), Szczerbinin (6), Bierieżko (13), Markin (10), Jermakow (libero)