Puchar CEV: niespodziewana porażka Diatec Trentino, trofeum dla Tours VB

W drugim spotkaniu finałowym Pucharu CEV 2016/2017, francuski Tours VB okazał się lepszy od włoskiego Diatec Trentino, a o triumfie gospodarzy w tych rozgrywkach zadecydował "złoty set".

Tomasz Rosiński
Tours VB Materiały prasowe / CEV / Tours VB
Trentino po zwycięstwie w trzech setach w pierwszym meczu było zdecydowanym faworytem starcia rewanżowego. Jednakże w drugiej konfrontacji przed własną publicznością ekipa z Tours zaprezentowała się o wiele lepiej niż zespół z Trydentu i po dodatkowej partii sięgnęła po trofeum.

Już początek rywalizacji wskazywał, że podopiecznym Angelo Lorenzettiego nie będzie łatwo o wywalczenie korzystnego rezultatu w starciu z brązowymi medalistami mistrzostw Francji, gdyż przegrali oni pierwszego seta do 29. Wydawało się, że w kolejnej partii wszystko wróciło do "normy", ponieważ przyjezdni triumfowali 25:22.

Dwie następne odsłony również rozstrzygnęły się w końcówkach, ale w nich więcej zimnej krwi zachowali siatkarze Tours VB, zwyciężając 25:22 i 25:23, zaś tym samym doprowadzając do "złotego seta".

W decydującej partii także lepiej zaprezentowali się miejscowi zawodnicy (15:13), którzy mogli cieszyć się ze zdobycia pierwszego w historii klubu Pucharu CEV.