LŚ 2017: Serbowie znaleźli przepis na powstrzymanie Kanady

Reprezentacja Kanady poniosła pierwszą porażkę w Lidze Światowej 2017. W ostatnim meczu turnieju w Nowym Sadzie przegrała z Serbią 1:3.

Wiktor Gumiński
PAP / Stanisław Rozpędzik

Prowadzeni przez Stephane'a Antigę Kanadyjczycy przystąpili do konfrontacji z gospodarzami imprezy po dwóch meczach wygranych w tie-breaku. W piątek i sobotę odprawili z kwitkiem Belgów oraz Amerykanów.

Serbowie natomiast pokonali USA 3:1, ale w starciu z Belgami okazali się już zdecydowanie gorsi, ulegając 0:3.

Na zakończenie turnieju rozgrywanego przed własną publicznością zrehabilitowali się jednak za to niepowodzenie. Ważną rolę w ich triumfie odegrali zawodnicy z przeszłością w PlusLidze.

Najlepiej punktującym Serbów został Marko Ivović, były siatkarz Asseco Resovii Rzeszów. Wywalczył 16 punktów, legitymując się 62-procentową skutecznością w ataku (13/21).

W tym elemencie do gry zespołu Nikoli Grbica wiele wniósł też rezerwowy atakujący Aleksandar Atanasijević (14/25), znany z występów w PGE Skrze Bełchatów.

Wśród Kanadyjczyków czołowe role również odegrali gracze związani z polską ligą. 15 "oczek" wywalczył kapitan John Perrin. Przyjmujący Asseco Resovii skutecznie wykończył 15 z 29 wykonanych uderzeń (52 proc.).

Tyle samo punktów zdobył Sharone Vernon-Evans, nowy nabytek ONICO Warszawy. Zmienił on w pierwszym secie Brada Guntera, a następnie stanowił zagrożenie zarówno w ataku (11/20 - 55 proc.), jak i w zagrywce (3 asy).

Wygrana Serbów w czterech setach sprawiła, że najlepszą drużyną turnieju w Nowym Sadzie okazali się Belgowie.