MŚ U-21: Biało-Czerwoni idą jak burza. Kolejny triumf i awans do kolejnej rundy bez straty seta

W spotkaniu 3. kolejki grupy A mistrzostw świata do lat 21, reprezentacja Polski siatkarzy w trzech setach uporała się z kadrą Kanady.

Tomasz Rosiński
Materiały prasowe / CEV
Starcie niepokonanych dotychczas w MŚ U-21 Kanadyjczyków i Polaków było pojedynkiem o 1. miejsce w swojej grupie. Lepiej zaprezentowali się polscy zawodnicy, którzy awansowali do kolejnego etapu zmagań bez straty partii (w następnej rundzie będą występowali w grupie E).

W pierwszych dwóch odsłonach Orły napotkały na duży opór ze strony kanadyjskiego zespołu. Dobrze grą podopiecznych Sebastiana Pawlika kierował Łukasz Kozub, który grał przez wszystkie strefy i umiejętnie posyłał piłki do środkowych - Jakuba Kochanowskiego i Norberta Hubera. W końcówkach setów reprezentanci Polski pokazali klasę i zachowali zimną krew, zwyciężając kolejno do 29 i 23.

W trzeciej części rywalizacji ekipa z Kraju Klonowego Liścia spuściła z tonu i już nie potrafiła dotrzymywać kroku Polakom (16:8). W końcowym rozrachunku Mateusz Masłowski i spółka wygrali 3. seta 25:20, a całą konfrontację 3:0.

Kluczem do wygranej polskiej drużyny była jej skuteczniejsza postawa w ataku. Liderami Biało-Czerwonych w ofensywie byli Bartosz Kwolek (14 pkt) i Tomasz Fornal (12 pkt).

MŚ U-21, 3. kolejka gr. A:

Polska - Kanada 3:0 (31:29, 25:23, 25:20)

Polska: Kwolek (14), Kochanowski (9), Kozub (1), Ziobrowski (4), Huber (7), Fornal (12), Masłowski (libero) oraz Jakubiszak (2), Domagała (8), Gil.

Kanada: Gyimah (8), Mccarthy (10), Loeppky (7), Passalent (8), Elser (6), Epp (3), Pereira (libero) oraz Rudd, Mawdsley (2), Sani (3).

Tabela grupy A MŚ U-21:

Miejsce Zespół Mecze Z-P Sety Punkty
1. Polska 3 3-0 9:0 9
2. Kanada 3 2-1 6:5 5
3. Czechy 3 1-2 5:6 4
4. Maroko 3 0-3 0:9 0

--->>> MŚ U-21: zwycięstwa faworytów w trzeciej kolejce. Znamy rywali Polaków w drugiej rundzie turnieju ZOBACZ WIDEO Rajd Polski: Czas poczuć prędkość