KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Niesłusznie skazany kubański siatkarz domaga się olbrzymiego odszkodowania od fińskich władz

Były reprezentant Kuby, Sosa Luis Sierra, domaga się ogromnego odszkodowania od fińskiego rządu. Niesłusznie skazany siatkarz przez rok przebywał w więzieniu, przez co stracił szansę gry na igrzyskach olimpijskich w Rio de Janeiro.

Jacek Pawłowski
Jacek Pawłowski
Sosa Luis Sierra  - jeden z pięciu kubańskich siatkarzy skazanych we wrześniu ubiegłego roku w Finlandii za gwałt, przed kilkoma tygodniami został uniewinniony przez sąd apelacyjny w Helsinkach. Jego kolegom, oskarżonym w tej samej sprawie, skrócono kary. Wątek ma jednak ciąg dalszy, bowiem zawodnik postanowił domagać się od władz skandynawskiego kraju finansowego zadośćuczynienia.

Kubański zawodnik przebywał za kratami przez 360 dni, w tym czasie stracił status reprezentanta kraju oraz szansę występu na igrzyskach olimpijskich w Rio de Janeiro, co mogło stanowić przepustkę do wielkiej kariery. Skazany, podobnie jak jego koledzy, na łamach mediów wielokrotnie podkreślał, że sposób w jaki traktowani są w Finlandii więźniowie obcokrajowcy, jest nie do zaakceptowania. W związku z tym, po oczyszczeniu z zarzutów, postanowił domagać się olbrzymiego odszkodowania.

- Oczywiście oczekujemy odszkodowania. Chcemy, aby było ono rekordowo wysokie w Finlandii. Anneli Auer, kobieta skazana za morderstwo męża w 2006 r., uniewinniona po sześciu latach, otrzymała nieco ponad pół miliona euro, więc mój klient mógłby dostać trochę więcej. Jeśli nie tyle, to przynajmniej kilkaset tysięcy euro - powiedział adwokat zawodnika.

Skarb Państwa Finlandii zapłaciło Anneli Auer rekompensatę w wysokości 545 800 euro. Ona dostała 800 euro za każdy z 611 dni spędzonych w więzieniu. W przypadku Sosy Luisa Sierry, rekompensata wynieść ma 288 000 euro. Fińskie media podają jednak, że ustawowo Skarb Państwa Finlandii płaci tylko 120 euro za każdy dzień niesłusznie spędzony w więzieniu. To oznacza, że zawodnik mógłby otrzymać zaledwie 43 200 euro.

ZOBACZ WIDEO Justyna Żełobowska: Marzyłam o medalu w Rio, ale przede mną była długa droga
Czy ogromne roszczenia kubańskiego siatkarza są uzasadnione?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Siatkówkę na Facebooku
Zgłoś błąd
seiska.fi
Komentarze (1)
 • marcela.maz Zgłoś komentarz
  zakladajac, ze gosc faktycznie jest niewinny, duze odszkodowanie mu sie nalezy. zmarnowany rok zycia, dodatkowo przegapil IO, na ktorym mogl sie wybic, pokazac. a przeciez- pomijajac sfere
  Czytaj całość
  sportowa- rok to kupa czasu, ile przez te dni mozna zrobic..
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×
  Sport na ×