WP SportoweFakty.wp.pl – wiadomości sportowe, relacje live, wyniki meczów

Kokpit Kibice
Relacje na żywo

Za Lotosem Treflem Gdańsk trzy tygodnie treningów. Zespół szykuje się do gier kontrolnych

Siatkarze Lotosu Trefla Gdańsk trenują już od trzech tygodni. Przed drużyną dwa pierwsze mecze kontrolne, a rywalem będzie Indykpol AZS Olsztyn.
Olga Krzysztofik
Olga Krzysztofik
WP SportoweFakty / Tomasz Fijałkowski / Mateusz Mika

- Jak na razie zawodnicy pracowali nad kondycją fizyczną i podnosili swój poziom indywidualnie. Teraz czas na powrót do grania. Od ostatnich meczów sezonu 2016/2017 minęły cztery miesiące, więc po trzytygodniowej pracy przede wszystkim indywidualnej, zaczynamy cykl spotkań kontrolnych i pracę nad poziomem technicznym całej drużyny - wyjaśnił Andrea Anastasi, trener gdańszczan.

W trakcie bieżącego okresu przygotowawczego Lotos Trefl i Indykpol AZS zmierzą się ze sobą kilkakrotnie. We wtorek 22 sierpnia i w środę 23 sierpnia zagrają ze sobą w Rypinie, a a 31 sierpnia i 1 września w Lęborku.

Do gry powoli wprowadzani będą zawodnicy, którzy wracają po kontuzjach: Mateusz Mika i Wojciech Ferens.

- Najwięcej pytań pojawia się o Mateusza Mikę - wszystko przebiega zgodnie z planem i może on zagrać w spotkaniach kontrolnych. Na pewno nie w całym meczu, a jednym bądź dwóch setach, ale z pewnością będę mógł go wpuścić na boisko. Wojtek Ferens, który także wraca po kontuzji, uczestniczy w treningach w pełni normalnie. Oczywiście nie można powiedzieć, że z jego kolanem sytuacja jest perfekcyjna, ale nie przeszkadza ono w grze. Na przyjęciu ważne jest też, żeby Szymon Jakubiszak spędzał jak najwięcej czasu na boisku, ponieważ jego rozwój jest dla nas bardzo ważny. W najbliższych sparingach dostanie on pewnie najwięcej możliwości gry, a Mateusz i Wojtek będą stopniowo dołączać - powiedział trener Anastasi.

ZOBACZ WIDEO #dziedobryLatoWP. Lićwinko i Baumgart o MŚ w Londynie: Wzajemnie się wspierałyśmy

Czy Lotos Trefl Gdańsk stać na walkę o mistrzostwo Polski w sezonie 2017/2018?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Siatkówkę na Facebooku
Zgłoś błąd
lotostrefl.pl

Komentarze (0):

[ Anuluj ] Odpowiadasz na komentarz:

Dowiedz się jak umieszczać linki od tagów, pogrubiać tekst, itp.